روش غیر فعال سازی بک آپ اتوماتیک در ITunes


در این مقاله قصد داریم تا شما را با یک روش ساده به جهت غیر فعال سازی بک اتوماتیک در نرم افزار ITunes آشنا کنیم .

روش غیر فعال سازی بک آپ اتوماتیک در ITunes

شاید بسیار برای شما پیش آمده باشد که هنگام اتصال دستگاه IPad یا IPod خود به کامپیوتر نرم افزار ITunes به صورت خودکار و در هنگام بروز رسانی داده ها شروع به بک آپ گیری کند . قطعا این عمل برای شما زمانبر بوده و بسیاری از مواقع مجبور به قطع اتصال دستگاه خود در هنگام بک آپ گیری شده اید . از طرفی در هر بار بک آپ گرفتن این نرم افزار از دستگاه شما حجم قابل توجهی از فضای ذخیره سازی کامپیوتر و یا فضای ICloud اشغال شده و این عمل موجب به مشکل خوردن شما با این فرایند شده است . در این مقاله کاربردی قصد داریم تا با آموزش یک روش ساده به شما ، بتوانید از این عمل جلوگیری و هر زمان که نیاز شد آن را به حالت سابق برگردان کنید . پس در ادامه با ما همراه باشید .

همانطور که اطلاع دارید نرم شرکت Apple برای احتیاط بیشتر و به موجب کاهش خطر هک شدن یا ویروسی شدن دستگاه های تولیدی  یک نرم افزار جامع به نام ITunes را ارایه داده است تا کاربران در هر جای دنیا بتوانند با اتصال دستگاه خود به کامپیوتر ، به واسطه این نرم افزار بین کامپیوتر و وسیله خود ارتباط برقرار نمایند . علارقم کیفیت بالای این نرم افزار و دور اندیشی های شرکت Apple ، کاربرانی هستند که مرتب با این قضیه مشکل داشته و بر این باورند که این قضیه خود یک محدودیت به حساب آمده و دست کاربران حرفه ای را بسته است . یکی از این مشکلات که در بالا نیز ذکر شد مشکل بک آپ گیری خودکار بوده که برخی کاربران بر این باورند که این عمل علاوه بر تسخیر فضای موجود در کامپیوتر و ICloud ( برای آشنایی با سرویس ICloud بر روی لینک سرویس آی کلاد کلیک نمایید ) موجب کاهش سرعت کار در هنگام برقراری ارتباط می شود . یکی از روش های بسیار ساده به جهت غیر فعال کردن این عمل به صورت زیر می باشد .

 1. از روی صفحه کلید کامپیوتر  کلید ترکیبی  WIN+R  فشار دهید . کلید WIN دارای علامت پنجره ویندوز بوده و به طور معمول بین دو کلید Alt و Ctrl سمت چپ قرار دارد .
 2. پس از فشردن این کلید پنجره ای باز می گردد به نام Run
 3. سپس در این پنجره عبارت زیر را برای سیستم عامل های 32 وارد و سپس کلید Enter را بزنید .در صورتی که سیستم عامل شما از نوع 64 بیتی است ابتدا روش ذکر شده برای سیستم عامل 32 بیتی را یک بار اجرا نمایید و در صورتی که مشکل برطرف نشد به جای عبارت x86 در متن وارد شده در صفحه Run عبارت x64 را وارد نمایید .
 4.            C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunes.exe"/setPrefInt DeviceBackupsDisabled 1"

 5. در صورتی که پیام خطایی مشاهده نکردید به شما تبریک می گوییم زیرا توانسته اید با یک ترفند ساده قابلیت بک آپ اتوماتیک را غیر فعال بسازید .
 6. برای فعال سازی مجدد این قابلیت می توانید روش فوق را با این تفاوت که به جای عدد 1 عدد 0 را در عبارت وارد شده به صفحه Run جایگزین نمایید ، تکرار نمایید .
 7. نکته :

  این روش به طور رسمی از سوی شرکت Apple تایید نشده و کلیه عواقب آن به عهده خود کاربر می باشد . اما این روش بر روی بسیاری از دستگاه ها در سراسر جهات امتحان شده و سال های زیادی از آن استفاده می شود .

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترفند های سیستم عامل IOS و دستگاه های Apple بر روی لینک سایت بستیوال کلیک نمایید .

کتاب مرواریدی در طوفان - A Pearl in The Storm کتاب مرواریدی در طوفان - A Pearl in The Storm
آهنگی برای قهرمانم، زنی که به سوی طوفان پارو زد آهنگی برای قهرمانم، زنی که به سوی طوفان پارو زد