آهنگی برای قهرمانم، زنی که به سوی طوفان پارو زد


در سال 2015 یکی از بهترین ارائه های TED روایت کننده سفر حیرت انگیز یک بانو ماجراجو آمریکایی به اقیانوس اطلس شمالی بود . سفری خطرناک، تک و تنها با یک قایق پارویی ساده، که از زبان یک گیتار نواخته شد.

سفر حیرات انگیز تنهایی با قایق پارویی به اقیانوس اطلس" آهنگی برای قهرمانم، زنی که به سوی طوفان پارو زد " عنوان آهنگی است که خانم Dawn Landes در وصف سفر ماجراجویی و حیرت انگیز خانم Tori Murden McClur سروده است که قصد داشت با قایق پارویی خود یکه و تنها اقیانوس اطلس شمالی را بپیماید.

مدتها پیش یعنی در سال 1998، خانم Tori Murden McClure قصد کرد تا نام خود را در جمع بزرگان جهان ثبت کند و در عملی حیرت انگیز تنها با یک قایق پارویی رهسپار سفر به عمق آبهای اقیانوس اطلس شمالی شد. علارقم قصد و نیت راسخی که وی برای اتمام این سفر داشت، ولی از معادلات طوفان های بی سابقه فصلی در اقیانوس بی خبر بود و این دقیقا چیزی بود که باعث شد تا ارتباط رادیویی قایق با ساحل تنها چند روز پس از حرکت قطع شود که به موجب آن اطلاع از موقعیت جغرافیایی قایق نیز دچار اشکال گردید .

طی طوفانهای رکوردشکن آن سال، ایشان به همراه قایق نه چندان قوی خود آسیب دید و در نهایت این طوفان بود که وی را علارقم سرسختی بسیار به زانو دراورد و درنهایت ایشان را تسلیم خواست خود کرد و به بازگشت وادار کرد . چندین سال پس از جان سالم بدر بردن از آن ماجرا ، یعنی در سال 2009 وی کتابی را با نام مرواریدی در طوفان ( به انکلیسی : A Pearl in the Storm ) منتشر کرد که اگر علاقه مندید تا آن را مطالعه  کنید می توانید به صفحه مرواریدی در طوفان مراجعه نمایید.

در سال 2015 یک نوازنده خانوم آمریکایی به نام Dawn Landes در ارائه ای که در سالن TED داشت، با روایت این داستان حیرت انگیز سروده ای را که در وصف سرگذشت خانوم McClure در میان اقیانوس تهیه کرده بود خواند که موجب استقبال حضار قرار گرفت . خوشبختانه زیرنویس فارسی ویدیو به همت دو تن از بانوان ایرانی ( خانم لیلا اتایی و سهیلا جفری ) تهیه شده است که ما به نمایندگی از خوانندگان این مقاله از هر دو بزرگوار تشکر می نماییم.

روش غیر فعال سازی بک آپ اتوماتیک در ITunes روش غیر فعال سازی بک آپ اتوماتیک در ITunes
سکینه یعقوبی در TED : چگونه طالبان را از بستن مدرسه ام منصرف کردم سکینه یعقوبی در TED : چگونه طالبان را از بستن مدرسه ام منصرف کردم