صعود فوتسال بانوان به فینال آسیا


تیم فوتسال بانوان ایران با صعود به فینال جام ملت های آسیا مقابل تیم قدرتمند ژاپن قرار می گیرد . ساعت برگزاری این دیدار 14:30 به وقت ایران می باشد .

درحالی که دختران ایرانی در ابتدای تورنمنت فوتسال آسیا به دلایل دیگری مورد توجه رسانه ها بودند، حالا نمایش های فوق العاده و تکنیک و کارهای تاکتیکی سریعشان توجه همه را به خود جلب کرده است. بعد از به ثمر رساندن یک گل تماشایی و خیره کننده در بازی مقابل تایلند، صفحات بزرگ اجتماعی فوتبال در سراسر جهان این ویدئو را دست به دست می کند؛ ویدئویی که بازیکنان ایران با یک حرکت تیمی با 5 ضرب توپ را به دروازه تایلند می رسانند و مهاجم تیم دختران ایران با پشت پا به زیبایی دروازه تایلند را بازی می کند. ایران که پیروزی یک بر صفر مقابل تایلند به فینال جام ملت ها فوتسال آسیا رسیده است، امروز مقابل ژاپن مدعی قرار می گیرد تیمی که در مرحله نیمه هایی با 8 گل مالزی را شکست داد.

جالب است بدانید ایران در بازی اخر مقدماتی در حالی 4 ـ 2 از مالزی پیش افتاده بود در دقایق پایانی به شدت تحت فشار این تیم قرار گرفت و در حالی که مالزی های گل سوم را وارد دروازه ایران کردند، پیش از زدن گل تساوی داور سوت پایانی را زد تا ایران از مهلکه دختران میزبان رهایی یابد. تورنمنت فوتسال قهرمانی آسیا در رده زنان برای اولین بار توسط کنفدراسیون آسیا برگزار می شود و تنها رقابت ملی فوتسال در سراسر دنیاست. پیش از این تیم دختران ایران در بازی های آسیایی داخل سالن به میدان رفته که آنجا نیز مغلوب ژاپن شده و به مقام دوم رضایت داده بود.

این تیم با بازیکنانی که اغلب شاغل یا خانه دار هستند و به طور حرفه ای از فوتبال و فوتسال درآمدی ندارند، وارد این رقابت ها شده و با وجود محدودیت های عرفی و طبیعی نمایش خوبی از خود نشان داده است آنها با سعی و تلاش و کوشش خود طول رقابت ها توجه طرفداران مالزی را به خود جلب کرده و محبوب ترین تیم تورنمنت فوتسال قهرمانی بشمار می آیند.

ایران باسرمربیگری فروزان سلیمانی و کمک صانعی سرمربی سابق فوتسال مردان وارد این رقابت ها شده و بازیکنان آمادگی خوبی از خود نشان داده اند. اگرچه کار آنها مقابل ژاپن بسیار دشوار است اما شاید صعود به فینال هم یک موفقیت بزرگ برای آنها باشد.

آنها که در بازی نیمه نهایی از پس تایلند برآمدند آنقدر محبوب شدند که بعد از اتمام بازی نیمه نهایی ده ها مالزی در بیرون سالن ایستادند تا با دختران فوتسالیست ایرانی عکس یادگاری بیاندازند. با این حجم از توجه بازیکنان ایرانی امیدوارند امروز جو سالن امروز به سود ما باشد تا در فضای بهتری به مصاف ژاپن سختکوش برویم. اگرچه پیروزی مقابل مالزی در مرحله اول رقابت ها ممکن است به صورت طبیعی طرفداران تیم ملی مالزی رابه سمت ژاپن هل بدهد.

امروز همچنین مالزی و تایلند بازی رده بندی تورنمنت فوتسال آسیا را برگزار می کنند. اعضای تیم دختران ایران در این رقابت ها شامل نفرات زیر بوده است:

فاطمه اعتدادی، نسیمه غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، سارا شیربیگی، نغمه مرادی، اعظم آخوندی، طاهره مهدی پور، سحر پاپی، زهره میثمی، سپیده زرین راد، سهیلا ملمولی، مهسا نظری، فهیمه زارعی

برای اطلاع از خبر های ورزشی بیشتر به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

سلامتی و تغذیه در دوران بارداری سلامتی و تغذیه در دوران بارداری
حمله مجدد ژوزه مورینیو به آرسن ونگر حمله مجدد ژوزه مورینیو به آرسن ونگر