سرانجام فیلم « محمد رسول الله (ص) » برای معرفی به اسکار انتخاب شد


سرانجام فیلم « محمد رسول الله (ص) » از سوی هیات معرفی فیلم ایرانی به عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار 2016 انتخاب و به فرهنگستان علوم و هنر های سینمایی معرفی شد .

سرانجام فیلم « محمد رسول الله (ص) » برای معرفی به اسکار انتخاب شد

فیلم «محمد رسول الله (ص)» برای معرفی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی انتخاب شد.

مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، در بیانیه ای با عرض تسلیت به مناسبت بروز فاجعه انسانی در منا همزمان با ایام سعید عید قربان، اعلام کرد: «اعضاء هیات معرفی فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی، پس از بحث و بررسی های جدی و همچنین ملاحظه تمام جوانب امر در خصوص شش فیلم فهرست دوم جهت معرفی نماینده سینمای ایران، به اتفاق آراء، تصمیم نهایی را برای انتخاب فیلم «محمد رسول الله (ص)» اتخاذ کردند.
بدیهی است پیگیری های بعدی در زمینه ارسال فیلم و مدارک لازم از سوی بنیاد سینمایی فارابی که میزبانی جلسات را نیز به عهده داشته است، انجام خواهد شد. در خاتمه، بنیاد سینمایی فارابی از همکاری خوب و مطلوب خانه سینما در این زمینه سپاسگزاری می کند.
گفتنی است خانم فرشته طائرپور و آقایان محمد بزرگ نیا، شهرام جعفری نژاد، سید روح الله حسینی، شادمهر راستین، رسول صدرعاملی، محمد رضا هنرمند، آرش امینی و امیر اسفندیاری در این هیات عضویت داشتند.

محمد رسول الله فیلمی با ژانر تاریخی به کارگردانی مجید مجیدی که داستان زندگی کودکی محمد (پیامبر اسلام) را روایت می کند . این فیلم در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1393 برای اولین بار اکران شد . همچنین قرار است دو قسمت دیگر از این سه گانه سینمایی که به طور مستقل از هم تولید می شوند وبه مقاطع دیگری از زندگی آن حضرت اشاره می کند ساخته گردد . نکته بسایر حیرت انگیز در باب ساخت این فیلم هزینه 116 میلیارد تومانی می باشد که باید دید آیا این فیلم در گیشه قدرت فروشی به این اندازه را دارد و یا باید منتظر 2 قسمت بعدی آن بود ؟

پروژه سینمایی محمد به کارگردانی مجید مجیدی پس از حدود سه سال مراحل مقدماتی و پیش تولید در سال ۱۳۸۶ در آستانه آغاز مرحله فیلمبرداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی پروژه، اولین مرحله شروع به کار این فیلم از مهرماه سال ۱۳۸۶ با فعالیت گروه تحقیق آغاز و اولین نسخه فیلم نامه نوروز ۱۳۸۸ آماده شد.

سرمایه‌گذار این فیلم، که شرکت سینمایی نور تابان، وابسته به بنیاد مستضعفان است، هزینهٔ تولید آن را ۴۰ میلیون دلار اعلام کرده است. هزینهٔ تولید این فیلم حدوداً ۲۰ برابر پرهزینه‌ترین فیلم ایرانی تا قبل از ساخته شدن آن برآورد شده است.

مجید مجیدی کارگردان، فیلمنامه نویس مطرح ایرانی است. او اولین کارگردان ایرانی است که نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. بچه‌های آسمان جزو پنج نامزد نهایی دریافت بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۱۹۹۸ بود.

مجیدی پس از گرفتن جایزه جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به موجب ارائه فیلم آواز گنجشک‌ها در سال ۱۳۸۶، با صدور بیانیه‌ای به آنچه جسارت عبدالکریم سروش به مقام پیامبر مهربانی نامید ، انتقاد و از تمام کسانی که در مقابل این اظهارات سکوت کرده‌اند گله کرد.

در پایان متن اعتراض، وی سروش را با ارائه بیت شعری از مولوی، که سروش را از مریدان وی می‌دانند، وی را کافر نامید .

گرچه قرآن از لب پیغمبر است         هر که گوید حق نگفت آن کافر است
این همه آوازها از شَه بُوَد                  گرچه از حلقوم عبدالله بود

برای آشنایی بیشتر با این فیلم می توانید به لینک فیلم محمد رسول الله مراجعه  و همچنین برای آشنایی بیشتر با مجید مجیدی می توانید به لینک مجید مجیدی مراجعه نمایید .

نامزد های اصلی سینمای ایران برای اسکار 2016 مشخص شدند نامزد های اصلی سینمای ایران برای اسکار 2016 مشخص شدند
رابرت دنیرو از عصبانیت محل مصاحبه با خبرنگاران را ترک کرد . رابرت دنیرو از عصبانیت محل مصاحبه با خبرنگاران را ترک کرد .