شکایت 10 میلیونی شان پن از آقای کارگردان


شان پن هنرپیشه هالیوودی دادخواستی 10 میلیون دلاری را تسلیم دادگاه آمریکا کرده و از «لی دنیلز» به جرم اتهام وی به اعمال خشونت خانگی شکایت کرده است

شکایت 10 میلیونی شان پن از آقای کارگردان

بازیگر سینما و برنده دو جایزه اسکار، مدعی شده که لی دنیلز، کارگردان، در سخنانی او را به اعمال خشونت خانگی متهم کرده است. پن برای اعاده حیثیت از طریق دادگاه عالی آمریکا درخواست غرامتی 10 میلیون دلاری کرده است.

دنیلز یکی از سازندگان سریال «امپراطوری» و نامزد جایزه اسکار است که به گفته پن، در صحبت‌هایش او را به «ترنس هوارد» شبیه دانسته و به او توهین کرده است. این حرف زمانی از کارگردان «ارزشمند» و «مهمانی هیولا» شنیده شد که هوارد به جرم کتک زدن زن‌ها در دادگاه حاضر شده بود.

در متن این دادخواست که از سوی بازیگر اسکاری فیلم‌های «میلک» و «21 گرم» به دادگاه تسلیم شده، آمده است: «دنیلز به غلط پن را با هوارد برابر کرده، هوارد چند مورد قانون‌شکنی در پرونده‌اش دارد، اما پن هرگز دستگیر نشده و درباره اعمال خشونت خانگی براساس‌ آنچه همسران قبلی او (از جمله مدونا) تأیید کرده و اذعان داشته‌اند، ‌این جرم به اثبات نرسیده است. »

گفتنی است سال ها پیش شایعاتی در مورد درگیری وی با همسرانش برای این هنرمند به وجود آمده بود و هیچ گاه از سوی کسی  این شایعات تایید نشده است . یک از این شایعات درگیری شان پن با همسرش مدونا خواننده مشهور بوده که گفته می شد وی با چوب بیسبال به وی حمله کرده و وی را مورد ضرب قرار داده است .

شون پن، بازیگر و کارگردان آمریکایی تاکنون پنج‌بار نامزد جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر مرد شده است که دوبار در سال‌های 2004 برای «رودخانه مرموز» و 2009 برای «میلک» موفق به کسب آن شد. او برای اولین‌بار در سال 1996 با فیلم «راه‌رفتن مرد مرده» نامزد اسکار شد و در سال 2000 برای فیلم «شیرین و پست» به کارگردانی «وودی آلن» این عنوان را تکرار کرد. وی در سال 2003 با فیلم «من سام هستم» سومین نامزدی اسکار را نیز تجربه کرد. در سال 2004 پس از بازی در فیلم «ترور ریچارد نیکسون» بود که آکادمی اسکار از او برای عضویت در هیئت امنا دعوت کرد.

پن در سال 1991 اولین تجربه کارگردانی‌اش را با فیلم «دونده هندی» رقم زد. پس از آن، وی سه فیلم دیگر با نام «نگهبان مرزی» (1995)، «قول» (2001) و «به‌سوی توحش» (2007) را ساخت که بسیار مورد استقبال منتقدان قرار گرفتند .

در ژوئن ۲۰۰۵ شان پن در سفری پنج روزه به عنوان خبرنگار روزنامهٔ سان‌فرانسیسکو کرونیکل از ایران دیدار کرد. و مجموعه گزارش‌های خود از رویدادها و مصاحبه‌های پیش از انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری ایران را در روزنامهٔ سان‌فرانسیسکو کرونیکل به چاپ رساند. او در این سفر به عنوان خبرنگار در نماز جمعه شرکت کرد با مهدی هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی، اکبر هاشمی رفسنجانی و نیز جمعی از اهالی سینما دیدار کرد.

برای آشنایی بیشتر با این هنرمند می توانید به لینک شان پن ستاره سینمای آمریکا مراجعه نمایید .
رابرت دنیرو از عصبانیت محل مصاحبه با خبرنگاران را ترک کرد . رابرت دنیرو از عصبانیت محل مصاحبه با خبرنگاران را ترک کرد .
تیم ملی والیبال ایران 3 پله صعود کرد تیم ملی والیبال ایران 3 پله صعود کرد