کاهش فروش "سی دی موسیقی" در آمریکا به یک سوم/آلبوم 1989 تیلور سوییفت پرفروش ترین آلبوم


آنچه دیگران دیده اند

با توجه به آمار اعلام شده از صنایع محصولات موسیقی در آمریکا ، سی‌دی آلبوم های موسیقی در نیمه نخست امسال 31.5 درصد کاهش در فروش داشته است.

کاهش فروش "سی دی موسیقی" در آمریکا به یک سوم/آلبوم 1989 تیلور سوییفت پرفروش ترین آلبوم

در نیمه نخست امسال آلبوم ۱۹۸۹ تیلور سویفت یک میلیون و ۳۲۸ هزار بار (بیش از دو میلیون بار با احتساب پخش اینترنتی) دانلود شده است.آلبوم‌های دریک، سم اسمیت و اد شیران و آلبوم موسیقی متن فیلم هزار چهره آقای گری در رده‌های بعدی قرار دارند.

بنا به اعلام مسئولین صنعت موسیقی آمریکا ، فروش سی ‌دی از ژانویه تا ژوئیه سال 2015 ، ۴۱ میلیون نسخه بوده که این عدد در همین بازه زمانی در سال گذشته تقریبا ۵۶ میلیون و هشتصد هزار نسخه بوده است.
دلیل اصلی این کاهش فروش ، پخش آنلاین موسیقی توسط کاربران بیشمار اینترنت بوده که گردش مالی آن با ۲۳ درصد افزایش به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است.
پخش اینترنتی موسیقی در حال حاضر حدود یک سوم از درآمد صنعت موسیقی در آمریکا را تشکیل می‌دهد. هر چند درآمد از موسیقی نسبت به سال پیش با نیم درصد کاهش به ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار رسیده است. در حالیکه فروش سی دی موسیقی در شش‎ماه ابتدایی امسال با ۵۲ درصد افزایش به بیش از ۲۲۱ میلیون دلار (تقریبا نیمی از فروش سی‌دی) رسیده است.
شاید بتوان گفت بخش عمده‌ ای از افزایش درآمد صنعت موسیقی از طریق پخش اینترنتی به ورود چهره‌های تازه به این صنعت برمی‌گردد. مهمترین آنها را اپل میوزیک، تیدال و آمازون تشکیل میدهن که امسال برای رقابت با برنامه‌هایی مثل اسپاتیفای، راپسودی، آر‌دیو، گوگل میوزیک و دیزر وارد این بازار شده‌اند.
با توجه به درآمد دانلود موسیقی که با وجود ۴ درصد کاهش بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است، هنوز درآمد ناشی از دانلود دیجیتال موسیقی از درآمد اشتراک برنامه‌های پخش اینترنتی موسیقی بیشتر است.تاثیرات ماری جوانا بر مغز انسان تاثیرات ماری جوانا بر مغز انسان
تقویمی در مغز که خبر تغییر فصل را به بدن می دهد/اطلاعاتی درباره ی تقویم شیمیایی مغز تقویمی در مغز که خبر تغییر فصل را به بدن می دهد/اطلاعاتی درباره ی تقویم شیمیایی مغز