عکس سلفی با کوسه!


نشریه Condé Nast Traveler که در حوزه مسافرت و سیروسفر منتشر می‌شود، گزارش داده فقط امسال، 12 نفر طی عکس سلفی گرفتن با کوسه ها جان خود را از دست داده اند.

عکس سلفی با کوسه!

باور کردنش کمی سخت است ولی واقعیت دارد. معجونی از غرور و نیاز به دیده شدن در محیط اطراف باعث شده است افسانه‌های قدیمی درباره آرواره‌های کوسه‌ها بی‌اهمیت شوند. همین چند وقت پیش یک مرد ژاپنی ۶۶ ساله در حالی که سعی داشت از پله‌های دروزاه تاج‌محل خودش را به پایین پرتاب کند و البته عکس سلفی بگیرد؛ دچار ضربه‌ مغزی شد و اول بیهوش و بعد جانش را از دست داد. اوایل سال جاری یک زن روسی می‌خواست در حین تیراندازی با تفنگ واقعی سلفی بگیرد که بر اثر یک اشتباه خودش را هدف گرفت و قربانی می‌شود؛ البته شانس می‌آورد و جان سالم به در می‌برد. در خبرها آمده است روسیه یکی از خطرناک‌ترین کشورها برای دختران علاقه‌مند سلفی است و از ابتدای سال تا کنون چندین دختر سلفی‌گیر تا نزدیکی مرگ رفتند. سلفی در روسیه رسماً به یک پدیده خطرناک اجتماعی تبدیل شده است. دولت روسیه یک کمپین عمومی برای مقابله با این وضعیت راه‌اندازی کرده و به شدت جوانان را از گرفتن سلفی در کنار قطار، پشت‌بام، پل هوایی یا حضور در کنار حیوانات خطرناک بر حذر می‌دارد. برخی کشورهای دیگر هم دست به کار شدند و استفاده از موناپاد و چوب‌های سلفی را در مکان‌های عمومی مانند باغ‌وحش و پارک‌های تفریحی ممنوع کردند.

سلفی‌های خطرناک مانند یک قمار می‌مانند که ممکن است فرد مورد نظر شانس بیاورد یا جانش را در این راه تقدیم کند. دست و پا شکسته‌های زیادی بر اثر سلفی داریم که شانس آوردند و البته برخی هم مانند مرد اسپانیایی که دوست داشت با گاو نر سلفی بگیرد؛ خوش‌شانس نیستند و فرصت نمی‌کنند عکس سلفی خود را ببینند.

تب گرفتن عکس سلفی همچنان رو به افزایش است

این وضعیت در حالی است که شرکت‌های سازنده اسمارت‌فون مسابقه تنگاتنگی برای ارائه دوربین‌های جلوی قدرتمندتر مخصوص سلفی را آغاز کردند و به نظر می‌رسد تازه ابتدای شروع یک ماجرای اخلاقی هستیم. این شرکت‌ها به هر چیزی از افکت و اپلیکیشن تا لنز و فلاش آویزان می‌شوند تا ثابت کنند گوشی شما برای سلفی بهتر است. نمی‌توان این مرگ و میرهای سلفی را به گردن اپل و سامسونگ و سونی و ال‌جی و غیره انداخت و هر فردی مسئول جان و البته نحوه استفاده از دوربین سلفی اسمارت‌فونش است.

کنسرت استاد شجریان در قونیه برگزار شد کنسرت استاد شجریان در قونیه برگزار شد
محمد جواد ظریف و جان کری، در نیویورک دیدار کردند محمد جواد ظریف و جان کری، در نیویورک دیدار کردند