محمد بنا مجدداً به عنوان سرمربی کشتی فرنگی انتخاب شد


پس از 17 ماه دوری، محمد بنا باری دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی انتخاب شد

بعد از ناکامی تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی لاس‌وگاس، مسئولان فدراسیون کشتی تصمیم به ایجاد تغییرات در رأس کادر فنی این تیم گرفتند و برای کسب نتایج مطلوب در المپیک ریو قرار شد تا بار دیگر از محمد بنا، آقای خاص کشتی فرنگی که شاگردانش موفق به کسب3 مدال طلا در المپیک لندن شدند، برای هدایت این تیم دعوت شود.

بر همین اساس طی روزهای گذشته نامه‌نگاری‌هایی بین بنا و فدراسیون کشتی انجام گرفت و در نهایت روز گذشته محمد بنا برنامه‌هایش را به صورت کتبی در اختیار فدراسیون گذاشت تا مورد بررسی قرار گیرد.


امروز هم جلسه‌ای حضوری بین محمد بنا و رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد که بعد از بررسی برنامه‌های محمد بنا و تأیید جزئیات آن از سوی فدراسیون کشتی قرار شد تا بار دیگر بنا هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را بر عهده گیرد تا در فرصت کوتاه باقیمانده تا المپیک ریو اوضاع این رشته را سر و سامان دهد. قرار است مرحله جدید اردوی کشتی فرنگی با حضور محمد بنا از 12 مهرماه آغاز شود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در بازی‌های المپیک 2012 لندن موفق به کسب 3 مدال طلا شد تا بهترین عملکرد تاریخ ورزش ایران در این رشته ورزشی رقم بخورد. وی بعد از المپیک اعلام کرد از تیم ملی جدا خواهد شد، اما محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت، از وی قول گرفت تا بماند و کار را ادامه دهد.

محمد بنا در مهرماه 91 و بعد از روی کار آمدن رسول خادم،‌ مدیر فنی وقت تیم‌های ملی فدراسیون کشتی، با اختیارات بیشتر دوباره به کشتی فرنگی بازگشت، اما 18 دی ماه 91 بار دیگر از این سمت کناره‌گیری کرد، اما بعد از گذشت حدود 11 ماه با توجه به نتایج نه چندان مطلوب این تیم در مسابقاتی که به میدان رفته بود، وی آمادگی خود را برای بازگشت به تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد و 18 آذرماه 92 در زمان سرپرستی رسول خادم در فدراسیون کشتی بار دیگر بازگشت. اما مجددأ اردیبهشت ماه سال 93 و بعد از کسب عنوان سومی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان و پیش از جام جهانی کشتی فرنگی در تهران، در اعتراض به شرایط حاکم بر کشتی فرنگی، کناره‌گیری کرد تا ابتدا ناصر نوربخش به صورت موقت تا جام جهانی و سپس احد پازاج عهده‌دار این مسئولیت شود.

ویتوریو استرارو سرمایه گذاری بود ، نه هزینه ! ویتوریو استرارو سرمایه گذاری بود ، نه هزینه !
صادرات سیمان به عراق 20 درصد کاهش داشته است صادرات سیمان به عراق 20 درصد کاهش داشته است