10 مورد که هرگز نباید به مهماندار گفته شود


آنچه دیگران دیده اند

قبل از اینکه این چیزها را در هواپیما به مهماندار ” همراهان پرواز ” بگویید، روی آن فکر کنید . مگر اینکه شما نوشیدنی دیگری بخواهید ...

10 مورد که هرگز نباید به مهماندار گفته شود

شاید بسیار سوار هواپیما شده  و با این وسیله حمل و نقل بسیار بزرگ آشنا باشید . به طور معمول افرادی در این وسیله خدمت می کنند که به عرف به مهماندار مشهور می باشند . اما آیا برایمان سوال پیش آمده که چطور باید با این افراد برخورد کنیم و یا حد و حدود خواسته هایمان در مقابل این افراد چقدر است . در این مقاله قصد داریم تا شما را با 10 مورد از خواسته هایی اشتباهی که مسافرین پرواز از میهماندار های هواپیما دارند آشنا کنیم . پس با ما همراه باشید .

 1. می توانید بچه های من را ببینید ؟
 2. شما مبلغ زیادی برای بلیط مربی پرداخت کرده اید، بنابراین وقت ان است که استراحت کنید و چرت بزنید، و به بچه هایتان اجازده دهید که همه جا بدوند و سرو صدا کنند. همراهان پرواز هم فقط در عقب هواپیما نشسته اند، مطمئنا خوشحالید که که انها دلبندانتان را نگاه می کنند؟ اگر این طور فکر می کنید کاملا در اشتباهید. دقت کنید که در هواپیما جایی برای بازی کودکان و عوض کردن لباس نوزادان وجود ندارد. والدین باید دقت کنند که همراهان پرواز و مهمانداران هواپیما به اندازه کافی کار برای انجام دادن دارند و مسئول نگهداری از کودکان شما نمی باشند.

 3. بدهید به من …
 4. ما همه می خواهیم که یک پیشخدمت خصوصی داشته باشیم تا بتوانیم ان را با یک زنگ یا حلقه احضار کنیم. اما علی رغم وجود دکمه احضار در بالای صندلی هواپیما، مهمانداران پیشخدمت نیستند. این که بگویید « به من یک پتو بدهید» مطمئنا مهمانداران را بد خلق می کند. از دکمه احضار در مواقعی که واقعا نیاز است استفاده کنید. اگر آب می خواهید ، خودتان به آبدارخانه بروید و آب تهیه کنید.

 5. مهماندار هواپیما ؟
 6. کلمه « مهماندار هواپیما» منسوخ شده است. مهماندار زمانی رواج داشت که زنان در راهروها کار می کردند، ولی اکنون به انها همراهان پرواز می گویند. بعلاوه، این گروه کارهای مهمی در هواپیما غیر از دادن نوشیدنی انجام می دهند.

 7. صبر کنید، چه نوشیدنی دارید ؟
 8. سرویس نوشابه به طور جادویی جلوی شما ظاهر نمی شود. شروع پذیرایی معمولا از طریق سیستم PA اعلام می شود، که در ان لیست نوشیدنی های ان روز هم اعلام می گردد. در جیب عقب صندلی تان کارتی است که لیست نوشیدنی ها به همراه قیمت ان وجود دارد. بنابراین اگر واقعا منظور شما چیزی غیر معمول ( مانند Surge Soda) و یا چیزی عجیب (مانند آب میوه تند آناناس و توت ) است، کارت پرواز خود را نگاه کنید تا ببینید که این نوشیدنی ها سرو می شود یا نه. همراهان پرواز از اینکه تمام موارد روی کارت را برای مسافرین دوباره بازگو کنند ، ناراحت می شوند .و همچنین سوال فردی را که در نزدیکی شما پرسیده است را دوباره تکرار نکنید.

 9. به من کمک می کنید تا ساکم را بالا بگذارم ؟
 10. تبریک می گویم، شما همه وسایلتان را در ساک دستی تان چپانده اید! الان موقع چک کردن وسایلتان نیست، حتی اگر وزن آن بیشتر از ۱۰۰ پوند( تقریبا ۵/۴۵ کیلوگرم) باشد. کسی اهمیت نمی دهد که شما می توانید آن را بلند کنید یا نه ، شما فقط باید از یکی از همراهان پرواز بخواهید که ان را در قفسه بالای سر برایتان قرار دهند. آیا انها کنترل کننده چمدان هستند که همراه شما می باشد، درسته؟ عملا بلند کردن ساک جزء وظایف همراهان پرواز نیست. انها هیچ غرامتی پرداخت نمی کنند اگر هنگام بلند کردن به وسایل شما آسیبی برسد.

 11. از شوخی های وحشتناک و دلهره آور پرهیز کنید.
 12. برخی از شوخی ها در عوض خنده ، دلهره و ترس بوجود می اورد. برخی از شوخی ها تهدید محسوب می شود و احتمال دارد که شما را بازداشت کنند.

 13. این نوشیدنی خیلی گران است !
 14. بله این نوشیدنی خیلی گران است. اما شکایت کردن به همراهان پرواز چیزی را تغییر نمی دهد. ایا واقعا فکر می کنید که CEO یک خط عمده هوایی قبل از بالا بردن قیمت نوشیدنی ها با همراهان پرواز مشورت می کنند؟ با خودمان روراست باشیم، همراه هان پروازی که ما به انها شکایت می کنیم، هیچ کمیسیونی در قبال بالا رفتن قیمتها دریافت نمی کنند.( حقوقشان از سالی ۱۴ هزار دلار شروع می شود، و قطعا نباید نوشیدنی های گران را پس داد.)

 15. من روزهای خوب گذشته همراهان پرواز پرانرژی را ندارم.
 16. «روزهای خوب گذشته» را بیاد داشته باشید، هنگامیکه همراهان پرواز جوان، مجرد و پرانرژی بودند. بسیار خوب، ما شرط می بندیم که همراهان پرواز قدیمی که شما آنها را خسته کرده بودید، می توانند روزهای خوب گذشته را بیاد بیاورند ، همان زمانی که مسافرین انتظارات دوستانه داشتند ، خوب لباس می پوشیدند و مودب بودند. افکار ضد زن را برای خودتان نگه دارید، شما یک مرد پیر کثیف هستید.

 17. تلفن همراهم را یک دقیقه دیگر خاموش می کنم !
 18. خطوط هوایی مختلف ، سیاستهای متفاوتی در باره استفاده از وسایل الکترونیکی در طول پرواز دارند. هنگامیکه شما در هواپیما هستید، حرف همراهان پرواز ، قانون است. بنابراین، وقتی که از شما می خواهند که تلفن همراه یا کامپیوتر لپ تاپ خود را خاموش کنید ، به این معنی است که همین الان این کار را انجام دهید. روشن نگه داشتن ان حتی یک دقیقه بیشتر نشانه بی ادبی است.

 19. این کیسه استفراغ را برای من دور می اندازید ؟
 20. همراهان پرواز چیزهای ناجور در گذشته زیاد دیده اند، شما نباید به انها بگویید که کیسه هوای بیمار یا پوشک بچه تان را برای شما در سطل آشغال بیاندازند. خودتان به دستشویی بروید و ان را دور بیاندازید. ( اگر شما پوشک بچه تان را دور انداخته اید ، و مسئله ای پیش آمد از انها سوال کنید که : کجا این بچه را عوض کنم؟ هرگز پوشک بچه را روی سینی میز قرار ندهید.)

برای دسترسی به اخبار و مقالات در حوزه گردشگری و سایر دسته به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

روش های وقت کشی در فرودگاه روش های وقت کشی در فرودگاه
گرفتگی گوش در هواپیما گرفتگی گوش در هواپیما