دنیل کریگ : تا جایی که می توانم جیمز باند بازی می کنم


دنیل کریگ بازیگر نقش جیمز باند گفت قصد ندارد به زودی از این نقش کناره‌ گیری کند و حتی اگر اجرای این نقش سخت تر شود هم او ادامه می دهد

دنیل کریگ : تا جایی که می توانم جیمز باند بازی می کنم

در حالی که بحث و شک و گمان زیادی درباره این که چه کسی جایگزین دنیل کریگ برای ایفای نقش جیمز باند شود وجود دارد، دنیل کریگ در گفتگویی با «میل» گفت او هیچ علاقه‌ای به واگذار کردن این نقش ندارد و نمی‌خواهد از استون مارتین خود به این زودی‌ها بگذرد .

وی تاکید کرد که چقدر تمرینات بدنسازی انجام می‌دهد تا بتواند فرمی را که برای این نقش لازم است، حفظ کند. او گفت: تا حد مرگ کار می‌کنم. هر روز سخت‌تر می‌شود، اما مثل خود زندگی است. تا زمانی که از نظر فیزیکی قابلیتش را داشته باشم ادامه می‌دهم.

وی افزود: برای یک فیلم دیگر قرارداد دارم اما نمی‌توانم پیش بینی کنم چه پیش می آید.

«اسپکتر» چهارمین فیلم جیمز باند است که دنیل کریگ در نقش او ظاهر شده است. او در ۹سال اخیر این نقش را در اختیار داشته و در سال ۲۰۰۶با «کازنیو رویال» برای اولین بار در نقش مامور ۰۰۷ظاهر شد. او گفت پس از بازی در «اسکای فال» به این فکر کرده که از این نقش کنار برود اما پس از این که آن فیلم رکوردشکن شد حضور او در نقش جیمز باند بعدی، ضروری شد.

در فوریه سال ۲۰۰۵ نام «دانیل کریگ» به عنوان یکی از بازیگران احتمالی نقش جیمز باند در مطبوعات چاپ شد. شاید در آن زمان خیلی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند که او برای این نقش انتخاب شود ولی در ماه آوریل همان سال نشریات نوشتند که کریگ با قیمت ۱۵ میلیون پوند (۶۹۷/۲۹ دلار) با شرکت فیلم‌سازی EON برای بازی در این فیلم قرارداد بسته است و سرانجام در اکتبر ۲۰۰۵ این قرارداد به مراحل نهایی خود رسید و حضور کریگ در این نقش قطعی شد. کریگ نخستین جیمز باندی است که پس از مرگ «آلبرت بروکلی» تهیه کننده و سازنده اول جیمز باند در سال ۱۹۹۶ برای بازی در این نقش قرارداد بست. او چندی پیش برای فیلم‌های شماره ۲۴ و ۲۵ جیمز باند هم قرارداد امضا کرد. انتخاب دانیل کریگ به عنوان مامور ۰۰۷ با انتقادها و اعتراضات بسیاری مواجه شد بطوری که بعضی از هواداران این مامور مخفی، تماشای فیلم جدید او را تحریم کردند. دلیل مخالفت این افراد این بود که کریگ برخلاف باندهای قبلی مو بور و متوسط‌القامت است. با پوشش خبری وسیع علیه دانیل کریگ، هنرپیشه‌های بسیاری دست به کار شدند و از او حمایت کردند. در میان این هنرپیشگان چهار بازیگر قبلی این نقش یعنی «تیموتی دالتون»، «شون کانری» «راجر مور» و «پیرس برازنان» هم به چشم می‌خورند که با قدرت از انتخاب کریگ حمایت کردند. «کلایو اوون» بازیگری که مدت‌ها گفته می‌شد او نقش باند جدید را بازی خواهد کرد و «جودی دنج» بازیگر نقش مقابل کریگ در «کازینورویال» هم در میان حامیان وی بودند.

درباره جایگزین‌های دنیل کریگ حرف‌های زیادی زده می‌شود و به تازگی دمین لوییس بازیگر «هوملند» به عنوان بهترین گزینه مطرح شد .

برای دسترسی به اخبار و مقالات در حوزه سینما و سایر دسته ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

آشنایی با تعدادی از مستند های اسکار 2016 آشنایی با تعدادی از مستند های اسکار 2016
تخلیه مشکلات روحی و روانی با گریه کردن تخلیه مشکلات روحی و روانی با گریه کردن