مریل استریپ : من فمنیست نیستم


امروزه و در برخی از نقاط جهان بحث مبارزه با تبعیض جنسیتی و فمنیسم رونق فراوانی پیدا کرده و یکی از این نقاط ، سینمای هالیوود است . در این راستا مریل استریپ برنده سه جایزه اسکار اعلام کرد که یک فمنیسم نیست ، بلکه طرفدار حقوق انسانی‌ هر فرد می باشد

مریل استریپ : من فمنیست نیستم

قضیه از آنجا شروع شد که در زمان برگذاری مراسم اسکار سال 2015 ، هنگامی که پاتریشیا آرکت به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم پسربچگی انتخاب شد و به روی سن رفت به سخنرانی درباره تبعیض جنسیتی در سینمای هالیوود پرداخت . وی در این سخنرانی به تفاوت دستمزد بسیار زیاد بین بازیگران مرد و زن اشاره کرد و بعد از آن بسیاری از بازیگران زن سینمای هالیوود از سخنان وی حمایت کردند . طبیعی است که خیلی ها به این فکر بیفتند که این بازیگران از اعضای گروه فمنیسم ها هستند . البته بسیاری از این حدس ها درست از آب در آمد و بسیاری نیز چیزی جز شایعه باقی نماند .

یکی از این بازیگران معروف مریل استریپ برنده 3 جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن بود که نظر خیلی ها را در این مورد به خود جذب نمود . اما بعد از گذشت یک سال از آن اتفاق ، مریل استریپ در مصاحبه با مجله تایم و در رابطه با فیلم جدیدش با موضوع دفاع از حق رای زنان به کارگردانی سارا گاورون این شایعه را رد کرد و گقت :

من فمنیسم نیستم و طرفدار حقوق انسانیت و هر فرد هستم و به دنبال تعادل می گردم . همچنین وی تاکید کرد ، در صنعت هالیوود جنسیت گرایی وجود دارد و تا زمانی که از بین نرود مشکلی حل نخواهد شد . روحیات و تفکرات زنان و مردان متفاوت است و باید در سایر زمینه های مرتبط با سینما از جمله آزانس ها و استادیو ها نیز از زنان استفاده شود .

مریل استریپ بازیگر سینما ، تئاتر و تلوزیون آمریکا بعد از کاترین هیپبورن برنده چهار جایزه اسکار ، با سه جایزه اسکار ، برنده بیشترین جایزه اسکار در بخش زنان بوده و همچنان نیز در عرصه سینما فعالیت می کند و ممکن است حتی روزی رکورد این جایزه را نیز بشکند . وی همچنین نامزد 19 جایزه اسکار بوده که در نوع خود رکورد به حساب می آید .

برای دسترسی به اخبار و مقالات در حوزه سینما و سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

فایده های استرس فایده های استرس
10 راهکاری که باید در راستای حفظ آرامش خود انجام دهید 10 راهکاری که باید در راستای حفظ آرامش خود انجام دهید