مارتین اسکورسیزی نیز به کمپین « اسلحه خنثی » پیوست


در پی درگیری ها و خشونت های اخیر در آمریکا و به ویژه سینما های این کشور کارل مک کرو کمپینی را با نام اسلحه خنثی تشکیل داد و از هنرمندان و کارگردانان فیلم های سینمایی خواست پس از اتمام پروژه سینمایی اسلحه های واقعی را نابود کنند. مارتین اسکورسیزی ، کارگردان مشهور سینمای هالیوود از این طرح استقبال کرد

مارتین اسکورسیزی نیز به کمپین « اسلحه خنثی » پیوست

با پیوستن اسکورسیزی به این کمپین ، مک کرو ابراز خوش حالی کرد و در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی گفت : در صورتی که بتوانیم این کمپین را به یک استاندارد تبدیل نماییم ، گام در راه بزرگی گذاشته ایم و من امیدوارم این اتفاق هر چه سریع تر بیفتد . زیرا تعداد بسیار زیادی اسلحه وجود دارد و در صورت عملی شدن این طرح جان هزاران نفر که توسط اسلحه کشته می شوند نجات می یابد .

مارتین اسکورسیزی که یکی از مشهور ترین کارگردان های سینمای آمریکا به حساب می آید و بیشتر فیلم های وی نیز مانند فیلم اخیرش فردا در ژانر جنایی و اکشن می باشد اخیرا اعلام کرده که به این کمپین می پیوندد و برای اثبات حرفش تغییرات را از فیلم فردا با بازی استفان فرای شروع کرده است . همچنین وی یکی از پر نفوذ ترین کارگردان های هالیوود بوده که احتمال می رود با پیوستن به این کمپین ، افراد زیادی را به این سو بیاورد .

لیام نیسون نیز در مصاحبه های اخیر خود به وضع فعلی آمریکا انتقاد کرده و خواهان کاهش تعداد اسلحه در شهر ها شده است . وی معتقد است که بیشتر افراد در آمریکا دارای اسلحه می باشند و این خود یک آمار رسوا کننده است .

کشتار با اسلحه برای بار اول نیست که در ایالات متحده اتفاق می افتد و 2 حادثه آن در سینما های این کشور رخ داده است . بسیاری از کارشناسان فکر می کنند که بسیاری از افراد با دیدن فیلم های سینمایی اکشن و جنایی تشویق به استفاده از صلاح شخصی می شوند و سینما نقش تاثیر گذاری در این امر داشته است . همچنین برای اطلاع از چند حادثه تیر اندازی می توانید به لینک های کشتار کلیسای چارلستون و تیر اندازی دبستان سندی هوک  و کشتار دبیرستان کلمباین مراجعه نمایید .

البته نا گفته نماند که چنین کمپین هایی معترضانی نیز دارد که جالب تر آن است که این افراد در حوزه سینما فعالیت دارند . برای مثال سال گذشته یکی از بازیگران آمریکایی تقاضا کرده بود تا حمل اسلحه در مدارس آزاد شود زیرا او فکر می کرد با این کار آمار چنین حوادثی کاهش پیدا می کند .

برای دسترسی به اخبار و مقالات در حوزه سینما و سایر حوزه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

10 مواد غذایی که برای معده های حساس ممنوع است 10 مواد غذایی که برای معده های حساس ممنوع است
100 فیلم برتر آمریکایی از دید منتقدین جهان 100 فیلم برتر آمریکایی از دید منتقدین جهان