تی شرت بحث برانگیز مریل استریپ


مریل استریپ و چند بازیگر دیگر از فیلم جدید سینمایی مدافع حق رای زنان ، تی شرت تبلیغاتی را بر تن کردند که از دید بسیاری بحث بر انگیز بود . این فیلم مربوط به حق رای زنان در انگلستان می باشد که اکتبر 2015 به روی پرده سینما های آمریکا خواهد رفت

تی شرت بحث برانگیز مریل استریپ

به گزارش بستیوال و به نقل از خبرآنلاین : در آستانه اکران فیلم حق رای زنان ،مریل استریپ به همراه چند تن از بازیگران فیلم حق رای زنان ، تی شرتی را بر تن کردند که بسیار بحث برانگیز شد . بر روی این تی شرت جمله ای به این صورت نوشته شده بود : ترجیح می دهم یاقی باشم تا برده .

پس انتشار عکس هایی از این بازیگران معروف جنجالی در شبکه های اجتماعی به پا شده است و عده ای معتقد هستند این جملات مربوط به برده داری در آمریکا می باشد . البته روزنامه تایم بعد از این اتفاق مقاله ای نوشت و عنوان کرد که این جملات کاملا مربوط به این فیلم و این قضیه بوده و ارتباط مستقیمی با مبارزات زنان برای حق رای در انگلستان دارد اما بسیاری این حرف را قبول ندارند . 

این تی شرت ها ، تبلیغاتی بوده و در ارتباط با  فیلم حق رای زنان ، که در رابطه با داستان حق رای زنان در انگلستان بوده و خود جمله نوشته شده بر روی تی شرت نیز مربوط به املین پنکهرست می باشد . پنکهرست یکی از فعالان حقوق زن بریتانیایی ، در زمینه حق رای زنان مبارزه می کرد و جمله معروف ترجیح می دهم یاقی باشم تا برده ، مربوط به یکی از سخنرانی های وی در انگلستان می شود . شوهر وی نیز که از طرفداران حقوق زنان بود الگوی خوبی برای پیشرفت این زن مبارز به حساب می آمد .

متن سخنرانی پنکهرست در سال 1913 به شرح زیر است :

می‌دانم، زنان روزی به این نتیجه می‌رسند که کار درست را انجام دهند، این که این شورش عادلانه است، ما ادامه خواهیم داد، تا زمانی که زنی وجود دارد که پرچم شورش را بالا نگاه دارد، سختی‌ها و خطرها اهمیتی ندارند. من ترجیح می‌دهم یاغی باشم تا برده .

در این فیلم مریل استریپ نقش پنکهرست را بازی می کند و در اکتبر 2015 در سینما های آمریکا اکران می شود . چندی پیش مریل استریپ اعلام کرده بود که یک فمنیست نیست و طرفدار حقوق همه انسان هاست . برای اطلاع از گفته های وی به لینک مقاله من یک فمنیست نیستم از همین سایت مراجعه نمایید .

برای دسترسی بیشتر به اخبار و مقالات در زمینه سینما و سایر زمینه ها بر روی لینک صفحه اصلی سایت بستیوال کلیک نمایید .

تلاش برای جلوگیری از پخش فیلم استیو جابز تلاش برای جلوگیری از پخش فیلم استیو جابز
ابطهی : 70 درصد سایت های غیر مجاز دانلود فیلم ایرانی مسدود شده اند ابطهی : 70 درصد سایت های غیر مجاز دانلود فیلم ایرانی مسدود شده اند