ابطهی : 70 درصد سایت های غیر مجاز دانلود فیلم ایرانی مسدود شده اند


دبیر کل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی گفت : ۷۰ درصد سایت هایی که امکان دانلود غیر مجاز فیلم های ایرانی را فراهم کرده بودند ، مسدود شدند

دکتر «سید مصطفی ابطحی» دبیر کل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی اعلام کرد : با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه محترم قضایی و نیز کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، سایت های غیر مجاز اینترنتی که امکان دانلود فیلم های ایرانی را فراهم می کردند مسدود شدند . همچنین بر اساس جلسات مختلف و پیگیری های انجام گرفته ، 182 سایت اینترنتی که فیلم های سینمایی ایران را به صورت غیرمجاز عرضه می کردند شناسایی گردید  و اسامی سایت ها به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ارائه شد، تا امروز بیش از 70 درصد این سایت ها مسدود شده و مابقی نیز در سامانه ثبت و آماده مسدود شدن می باشند .

نکته جالب در خصوص برخی از این سایت ها ، فروش فیلم هایی بوده است که به صورت غیر قانونی تهیه شده و حتی برخی از آن ها از پرده سینما پایین نیامده است . بسیاری از این سایت به صورت غیر قانونی فیلم های سینمایی و پخش خانگی را تهیه و در سایت های اینترنتی در قالب یک لوح فشرده یا لینک دانلود به فروش می گذارند .

وی همچنین افزود: این اقدام با هدف مقابله با عرضه غیر مجاز فیلم های سینمایی گام بزرگی برای مقابله با پدیده شوم قاچاق در فضای مجازی است و امیدواریم تهیه کنندگان گرامی که فیلم آنها در این سایت ها عرضه شده با تنظیم شکایت در محاکم قضایی، نسبت به حقوق قانونی خود اقدام و از مالکان این سایت ها شکایت کنند.

به گفته وی، در شش ماه گذشته بیش از سه و نیم میلیون نسخه سی دی و دی وی دی فیلم غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

ابطحی گفت: امیدوارم با اقدامات موثر انجام گرفته در فضای اینترنت ریشه قاچاق فیلم های سینمایی خشک شود. این امر با تداوم کار مشترک میان دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، ستاد صیانت از آثار فرهنگی و هنری و حضور و همراهی تهیه کنندگان سینما صورت خواهد گرفت و بدین وسیله سینمای ملی شاهد روز های درخشانی خواهد بود .

لازم به ذکر است سایت های بسیاری و به صورت قانونی اقدام به فروش فیلم های سینمایی و پخش خانگی ایرانی کرده اند که مردم می توانند از طریق آن ها فیلم های مورد علاقه خود را خرید و مشاهده نمایند . برای مثال سایت آپارت سرویس جدید را تحت عنوان فیلمیو ارائه داده است که کاربران می توانند با مراجعه به آن و پرداخت مبلغی علاوه بر دانلود فیلم و سریال ، از خدمات پخش آنلاین نیز بهره ببرند .

خبر فوق از سایت بانی فیلم تهیه شده است . برای دسترسی به اخبار و مقالات در زمینه سینما و سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

تی شرت بحث برانگیز مریل استریپ تی شرت بحث برانگیز مریل استریپ
خوانندگان موفق و بازیگران ناموفق خوانندگان موفق و بازیگران ناموفق