فیلم سینمایی محمد رسول الله از مرز 9 میلیارد گذشت


فیلم سینمایی محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی با گذشت 7 هفته از تاریخ اکرانش مرز 9 میلیار تومان فروش را رد کرد و امکان دارد به رکورد پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران برسد .

فیلم سینمایی محمد رسول الله از مرز 9 میلیارد گذشت

شرکت نور تابان در در اصل تهیه کننده فیلم محمد رسول الله می باشد ، طی یک گزارشی رقم فروش این فیلم سینمایی را برابر با 9 میلیارد و 100 میلیون تومان اعلام کرده و ادعا می کند 80 میلیون تومان آن فقط مربوط به تاریخ 14 مهر در شهر تهران است . این فیلم از تاریخ 5 شهریور در 40 سینمای تهران و 88 سینما در سایر استان ها اکران شد و از زمان اکران آن تنها 7 هفته می گذرد و پیش بینی می شود بتواند رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کند .

این فیلم ، آخرین اثر کارگردان مشهور سینمای ایران ، مجیدی مجیدی است که به تهیه کنندگی شرکت نور تابان ساخته شده است . این فیلم داستان کودکی آن حضرت را روایت می کند و قسمت اول از یک سه گانه می باشد . همچنین گفتنی است بودجه ساخت این فیلم برابر است با 40 میلیون دلار که بسیار بعید است که بتواند فروشی برابر این رقم داشته باشد و علارقم فروش بالای آن می توان گفت که این فیلم در گیشه شکست خورده است .

چندی پیش فیلم محمد رسول الله به عنوان نماینده ایران به انتخابی اسکار بهترین فیلم خارجی ارسال شد و حال باید منتظر ماند و دید که آیا در این مراسم توانایی دریافت جایزه را دارد یا خیر . همچنین برای آشنایی با رقبای ایرانی این فیلم به لینک رقبای ایرانی فیلم محمد رسول الله در انتخابی اسکار از همین سایت و برای آشنایی با رقبای خارجی آن می توانید به لینک رقبای خارجی فیلم محمد رسول الله در انتخابی اسکار از همین سایت مراجعه نمایید . برای اطلاع از دلایل انتخاب این فیلم به عنوان نماینده ایران در مراسم اسکار نیز می توانید بر روی لینک دلایل انتخاب فیلم محمد رسول الله برای مراسم اسکار مراجعه نمایید .

مصاحبه با Bud Spencer مردی از سینمای وسترن کمیک مصاحبه با Bud Spencer مردی از سینمای وسترن کمیک
فیلم سریع و خشمگین ، قسمت هشتم و مشکل انتخاب کارگردان فیلم سریع و خشمگین ، قسمت هشتم و مشکل انتخاب کارگردان