منابع آموزشی زبان برنامه نویسی جاوا


به منظور برنامه نویسی برای سیستم عامل Android و تهیه اپلیکیشن های کاربردی، روش های متعددی ارائه شده است که یکی از این روش ها تهیه نرم افزار های کاربردی به زبان جاوا می باشد که شرکت گوگل نیز این روش را توصیه کرده است.

منابع آموزشی زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

ما با جاوا تقریبا هر روز تعامل می کنیم، چه بدانیم چه ندانیم. یک وب سایت ممکن است نیازمند نصب جاوا برای وارد شدن به آن داشته باشد، این بیشتر برای وب سایت های درگیر با فلش هست و یا آنهایی که چند برنامه مخلوط با فلش را دارند.

جاوا همچنین جزو آن دسته از برنامه هایی است که معمولا آنرا پس از نصب ویندوز جدید نصب می کنیم. گدشته آن با امنیت مناسب نه تنها یکی از خوش آیند ترین هاست، بلکه برای بیشتر شرایط، آن را یک زبان برنامه نویسی بالغ و پر طرفدار کرده است.

از لپ تاپ ها تا دیتاسنتر ها، کنسول های بازی تا ابر رایانه های علمی، گوشی های همراه تا اینترنت، جاوا همه جا هست!

جاوا زبان توسعه اپلیکیشن اندروید

به منظور برنامه نویسی برای سیستم عامل Android و تهیه اپلیکیشن های کاربردی، روش های متعددی ارائه شده است که یکی از این روش ها تهیه نرم افزار های کاربردی به زبان جاوا می باشد که شرکت گوگل نیز این روش را توصیه کرده است. در این روش، شما با استفاده از محیط نرم افزار Eclipse و همینطور SDK اختصاصی ارائه شده برای برنامه نویسی آندروید و اتصال این دو با یکدیگر می توانید انواع برنامه های کاربردی مخصوص این سیستم عامل را بنویسید. در واقع پایه و اساس برنامه نویسی سیستم عامل اندروید، آشنایی با زبان جاوا می باشد.

برنامه نویسی به زبان جاوا برای آندروید امکانات فراوانی را در اختیار کاربر قرار میدهد. در این روش شما با استفاده از امکانات جاوا و همینطور APIهای ارائه شده برای آندروید می توانید انواع برنامه های کاربردی را پیاده سازی کنید. از جمله امکاناتی که در برنامه نویسی به زبان جاوا برای آندروید در اختیار ما قرار میگیرد مدیریت و کنترل ابزار های اتصال مانند GSM/EDGE, CDMA, EV-DO, UMTS, Bluetooth و Wi-Fi و مدیریت و ارسال و دریافت پیام کوتاه  SMS می باشد. به منظور ذخیره اطلاعات نیز می توان از پایگاه داده SQLite استفاده کرد و داده های مورد نیاز برای برنامه ها را در این پایگاه داده ذخیره و مدیریت کرد.

در حال حاظر آمار دقیقی مبنی بر تعداد برنامه های نوشته شده برای این سیستم عامل به وسیله زبان جاوا نمی توان ارائه داد. اما می توان گفت که اکثر نرم افزار های نوشته شده در مارکت ها ایرانی و مارکت های خارجی مانند Google Play به زبان جاوا می باشند. به عنوان مثال و نمونه می توانیم به برنامه های زیر اشاره کنیم:

۱) اکثر بازی های ارائه شده به ویژه بازی های آنلاین همانند Clash Of Clans و …

۲) برنامه های کاربردی نظیر نسخه آندروید نرم افزار Word و Clean Master و …

۳) برنامه های ارتباط جمعی نظیر Facebook و WhatsApp و …

حق الزحمه برنامه نویسان جاوا

درآمد برنامه نویسان جاوا نسبتاً بالاست

می خواهیم اشاره کوچکی به در آمد سالانه برنامه نویسان تحت زبان جاوا داشته باشیم.

این یک گزارش حقوق جهانی است و محدود به کشور خاصی نمی باشد. تقریبا حدود ۸۵۰۰۰$ است، که همچنان یک حقوق بالایی است، به ویژه با در نظر گرفتن این که این زبان برنامه نویسی را می توانید با آموزش های ارائه شده یاد بگیرید!

برای همین ما در ادامه به چند منبع که می توانند به یادگیری جاوا

در چند هفته کمک کنند اشاره می کنیم. برخی از این دوره ها رایگان می باشند و برخی دیگر غیررایگان. دوره های غیررایگان نیز غالبا به زبان انگلیسی می باشند و برای برخی از آنها ممکن است که نیاز به پرداخت باشد. اما خوشبختانه در این میان منبع فارسی و داخلی مناسب و جایگزین نیز میان موارد معرفی شده خواهد بود.

مفاهیم پایه جاوا از وبسایت رسمی اراکل

جاوا از محصولات شرکت اوراکل می باشد

خوشبختانه، وب سایت رسمی اُراکل (شرکت سازنده جاوا) یک مقدمه بسیار عالی برای جاوا دارد که پاسخ سوالات “جاوا چیست؟” و “چگونه کار می کند؟” را به خوبی می دهد.

همچنین خواهید دید که منابع بیشتری برای یادگیری در آینده وجود دارد، اما مهمتر از همه – این صفحه به شما کمک می کند شروع کار با ابزارهای لازم و هر چیز دیگری که برای شروع یادگیری جاوا الزامی است را یاد بگیرید.

آموزش مقدماتی وب سایت رسمی اُراکل (شرکت سازنده جاوا)

مفاهیم پایه جاوا – خانه درختی (TREEHOUSE)
شرکت TreeHouse آموزش های کاربردی جاوا را نیز تهیه کرده است

برنامه نویسی جاوا را از ابتدا با این دوره ۳ واحدی از شرکت Treehouse یاد بگیرید. یک بازی تعاملی را هنگام یادگیری انواع داده ها، شرطی ها، لوپینگ و سایر مفاهیم بسازید. واحد ۱ اطلاعات اولیه ای از محیط کار و متغیر ها در اختیار می گذارد؛ واحد ۲ نحوه تشکیل نمونه اولیه یک بازی را یاد می دهد و همچنین نحوه عیب یابی کد های خود را نیز به شما آموزش می دهد؛ و واحد ۳ به شما نحوه تشکیل فیلتر های رشته ای به کمک “یا” ها و “و” های منطقی را نشان می دهد. شما حتی به تجربه برنامه نویسی در گذشته نیازی ندارید.

مفاهیم پایه جاوا – خانه درختی (TREEHOUSE)

مقدمه ای بر برنامه نویسی در جاوا
جاوا از منعطف ترین زبان های برنامه نویسی است


این نیز یک منبع عالی است، و نه تنها توسط یکی از برترین دانشگاه های دنیا ارائه می شود، شما آموزش با کیفیتی در این دوره کوچک خواهید داشت. این دوره کوتاه شما را مجبور خواهد کرد که مطالعه بسیاری کنید؛ همان هایی که برای یادگیری جاوا الزامی هستند.

این منبع همچنین یکی از منابع دوستانه (صمیمی) یادگیری جاوا است، با اینکه در ابتدا ممکن است تخصصی بنظر بیاید. این دوره پر است از تصاویر، نمونه ها، کد های پیش نمایش و مستندات تا شما را راه بیاندازد.

مقدمه ای بر برنامه نویسی در جاوا

جاوا را آنلاین یاد بگیرید
منابع آنلاین بسیاری جهت یادگیری جاوا وجود دارند

در سال های اخیر آموزش های تعاملی بسیار پر کاربرد شده اند، لذا تصمیم بر معرفی این دوره نیز می نماییم. مهم است بدانید که از آموزش های تعاملی اطلاعات بسیار زیادی به دست نمی آورید (صادقانه)، اما این دوره را بعنوان نقطه شروع و جایگزین دو سه بخش اول کتاب های آموزشی جاوا پیشنهاد می کنیم.

بعلاوه، همواره جالب است که چند کد را بارگذاری کرده و آن را آزمایش کنیم، بدون این که نیازی به اجرای IDE باشد.

یادگیری آنلاین جاوا

ساختن برنامه های اندرویدی با جاوا قسمت ۱ و قسمت ۲ (CREATIVELIVE/O’REILLY)
اندروید تقریبا 80 درصد بازار گوشی های هوشمند را در اختیار دارد

جاوا، زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای ساختن برنامه های کاربردی سیستم عامل اندروید است، که در حال حاضر نزدیک به %۸۰ از بازار گوشی های هوشمند را در دست دارد. این دوره ها شما را با مباحث پایه تشکیل اندروید آشنا می کند و نحوه ساختن برنامه های موبایل را از ابتدا تا انتها در اختیارتان می گذارد. علاوه بر ویدئو ها، این مجموعه شامل اسلاید های پاورپوینت و قطعات کد است.

آموزش جاوا برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی

برنامه نویسی پیشرفته جاوا (INFINITESKILLS)

برای استفاده های کاربردی تر حتما باید مراحل پیشرفته جاوا را نیز یاد بگیرید

شما مفاهیم پایه را کاملا درک نموده اید و اکنون زمان استفاده از کارایی اصلی جاوا است. مفاهیم پیشرفته همانند ساختار های متوالی و شرکت پذیر داده ها، تکنیک های ترتیب بندی، کنترل استثناها و استفاده چند کاربره در لحظه را یاد بگیرید و در کد نویسی خود اعمال کنید.

برنامه نویسی پیشرفته جاوا (INFINITESKILLS)

آموزش جاوا برای مبتدیان کامل / الگوهای طراحی جاوا و معماری (UDEMY)

Udemy چندین دوره رایگان و پرداختی در مورد جاوا دارد، که از درس های مقدماتی تا پیشرفته پیش می رود. ما دو نمونه رایگان و پر طرفدار را معرفی می کنیم. یکی از آنها (+) مبتدیان واقعی را مورد هدف دارد و شامل ۷۵ کنفرانس چند رسانه ای با زمان آموزشی بیش از ۱۶ ساعت می شود. دیگری (+)، شامل ۱۹ کنفرانس با زمان آموزشی ۴٫۵ ساعت، بر کمک به شما برای طراحی و بهبود و سریع کردن ساختار کد نویسی جاوای شما تمرکز دارد.
در دنیای برنامه نویسی، یادگیری جاوا به همراه سایر زبان های برنامه نویسی، قدرت بالایی در طراحی و تشکیل می دهد. در هر صورت، شما باید بیش از یک زبان بدانید تا کارتان این روز ها پیش برود.

اینستاگرام تولد پنج سالگی خود را جشن گرفت اینستاگرام تولد پنج سالگی خود را جشن گرفت
درباره بیماری سیاه زخم بیشتر بدانیم درباره بیماری سیاه زخم بیشتر بدانیم