هشدار نولان به سینما های جهان


کریستوفر نولان ، کارگردان ، تهیه کننده و نویسنده بریتانیایی درباره وضعیت سینما ها در آینده هشدار داد و گفت که اگر سینما داران خواسته های مشتریان را بهبود نبخشند ، سینما از بین می رود

هشدار نولان به سینما های جهان

کریستوفر نولان کارگردان فیلم های معروفی چون Inception ، Batman در جشنواره فيلم لندن و در نشستی که در فستیوال فیلم لندن گفت :  سینماها دارند از نمایش فیلم‌ها با پروژکتورهای کنترل‌شده به سوی نمایش‌های دیجیتال کنترل‌ نشده حرکت می‌کنند که این امر سینمارفتن را کم‌ارزش‌ می‌کند .

وی گفت : این ارزشمند نیست که ما در یک اتاق خالی و توسط یک نمایشگر ، فیلم ها را نشان مردم بدهیم و در اصل این یک تجربه بی ارزش است که مردم می توانند در خانه خود نیز به آن برسند . این ایده که سینما به عنوان یک تجربه برای مشتریان جوان می‌میرد کاملا مزخرف است اما البته تجربه باید خوب باشد وگرنه مردم نمی‌آیند.

نولان همچنین اشاره کرد که توزیع‌کنندگان فیلم ، نسخه‌های Blue Ray فیلم‌ها را برای سینماها می‌فرستند و گفت : یکی از اتفاق‌های خیلی بدی که با توزیع مستقل فیلم‌ها در ایالات متحده رخ می‌دهد این است که نسخه Blue Ray فیلم‌ها فرستاده می‌شوند . نمایش فیلم نباید طوری باشد که بدترین نسخه ممکن فیلم را نمایش بدهید تا کسی در جمعیت اعتراض کند. نمایش‌دهندگان باید تمام تلاش‌شان را بکنند و استاندارد داشته باشند. هیچ سینمایی نباید فرمتی که مخصوص مصرف‌کننده خانگی است به تماشاچی فیلم سینمایی نشان بدهد.

نولان مدت‌هاست که از طرفداران فرمت فیلم هم برای فیلمبرداری و هم برای نمایش است و می‌گوید از فرمت دیجیتال بهتر است. او از نقشه‌های کوئنتین تارانتینو کارگردان آمریکایی مبنی بر نصب پروژکتورهای ۷۰میلی‌متری در حدود ۱۰۰سالن سینمای آمریکای شمالی برای اکران فیلم وسترن جدیدش «هشت منفور» تجلیل کرده است.

این نشست که در BFI South Bank برگزار شد ، اولینِ مجموعه‌ای از صحبت‌های صنعت فیلم بود که می‌خواهد آینده فیلم و اینکه این واسطه چطور می‌تواند با صنایع دیگر از جمله تلویزیون، موسیقی، هنر،‌ بازی‌ها و تکنولوژی خلاقانه ارتباط برقرار کند، اکتشاف کند.

نولان در بخش پایانی صحبت‌هایش نیز گفت : من با رییس استودیوها صحبت می‌کنم و وقتی با اشتیاق درباره فیلمبرداری و پخش در فرمت فیلم حرف می‌زنم آن‌ها می‌گویند خب مگر تعریف کردن داستان از همه چیز مهم‌ تر نیست ؟ خب، نه وگرنه نمایش‌های رادیویی می‌ساختیم که خیلی هم ارزان‌تر در می‌آمد . تکنولوژی دیجیتال اجازه دسترسی خارق‌العاده‌ای به تاریخ سینما داده است. این فوق‌العاده است اما من فکر نمی‌کنم مردم به اندازه کافی از این موضوع باخبر باشند که هرگونه انتقال دیجیتالی تنها یک ترجمه از فیلم اصلی خواهد بود

همچنین می توانید برای دسترسی به اخبار و مقالات در زمینه سینما و نیز سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید . 

قوانین و نکات صدور چک - قسمت چهارم قوانین و نکات صدور چک - قسمت چهارم
ساخت مجدد فیلم پاپیون ساخت مجدد فیلم پاپیون