پاسخ کوئنتین تارانتینو به منتقدان فرهنگ سیاه پوستی


کوئینتین تارانتینو ، کارگردان و نویسنده مشهور سینما هالیوود و خالق آثاری چون داستان های عامه پسند ، سنگ انباری و جانگوی آزاد شده در این سال ها بسیار زیر تیغ منتقدان فرهنگ سیاه پوستی قرار گرفته است و وی معتقد است ، با این کار او را شرور جلوه داده اند

پاسخ کوئنتین تارانتینو به منتقدان فرهنگ سیاه پوستی

در حالی که چیزی تا اکران فیلم جدید این کارگردان مشهور سینمای هالیوود با نام هشت نفرت انگیز باقی نمانده است طی یک مصاحبه ای پاسخ قاطعی به منتقدانی که سال ها او را زیر تیغ خود برده اند، داد و تصديق كرد كه همكاران آفريقايي-‌آمريكايي‌ ، سر فيلم قبلي او يعني‌ جانگوي آزاد شده از او انتقاد كرده اند . اما وی اين مسئله را زير سوال برد كه چرا رنگ پوستش بايد روي فيلم‌هايي كه مي‌سازد تاثير داشته باشد .

تارانتینو گفت: اگر شما طي 20 سال گذشته به عنوان منتقد در فرهنگ سياه‌پوستان پول درآورده‌ايد سر و كارتان با من است. بايد نظري درباره من داشته باشيد. بايد با چيزي كه من مي‌گويم و عواقب آن مواجه شويد .

وی همچنین ادامه داد : اگر نقدها را بخوانيد مي‌بينيد مزايا و نكات منفي‌ در آن به طور مساوي تقسيم شده است. اما وقتي منتقدان سياه ‌پوست نظرات وحشيانه ‌شان درباره جانگو را نشان دادند، من هيچ اهميتي ندادم. اگر مردم فيلم‌هايم را دوست ندارند، خب آن ها را دوست ندارند و اگر آن‌ها را درك نمي‌كنند ، خب اهميتي ندارد .
تارانتينو اين مسئله را زير سوال برد كه چرا فقط بايد از او انتقاد شود . او گفت : مزه بدي كه در دهانم باقي مانده به اين مسئله مربوط مي‌شود که مدت‌هاي زيادي است كه رنگ پوست هيچ نويسنده‌اي به اندازه رنگ پوست من مورد اشاره قرار نگرفته است. آدم فكر نمي‌كند رنگ پوست نويسنده تاثيري روي كلماتي كه مي‌نويسد داشته باشد. در خيلي از نقدهاي زشت، انگيزه‌هاي من را به منفي‌ترين شكل ممكن جلوه دادند. انگار من يك انسان شرور بزرگ هستم كه اين چيزها را از خودش درمي‌آورد .

در سال 2013 و بعد از اكران جانگوی آزاد شده ، كارگردانی در توييتر خود نوشته بود: برده‌ داري آمريكايي يك وسترن اسپاگتي از نوع سرجيو لئونه‌ نبود بلکه يك هولوكاست بود. نياكان من برده‌هايي هستند كه از آفريقا دزديده شدند. من از آن‌ها حمایت خواهم كرد . البته آنتوان فوكوآ فيلمساز سياه ‌پوست از تارانتينو دفاع كرد و گفت فكر نمي‌كند او يك استخوان نژادپرست در بدنش داشته باشد و جيمي فاكس ستاره فيلم هم نظرات لي را غير مسئولانه خواند.

تارنتینو همچنین درباره فیلم سلما که داستان زندگی مارتین لوتر کینگ ، رهبر آزادی خواه حزب سیاه را به تصویر می کشید صحبت نمود که در سال 2015 به اسکار راه پیدا کرد و نتوانست جایزه ای را کسب کند . وی از این فیلم تعریف کرد و به ضعف هایی از آن اشاره کرد و درآخر گفت که بهتر بود سلما یک فیلم تلوزیونی می شد تا برنده جایزه امی شود نه یک فیلم سینمایی با دستان خالی از جوایز اسکار .

فيلم هشت منفور ساخته جدید این کارگردان آمریکایی در هشتم ژانویه به روی پرده سینماهای انگلستان می رود . سپس برای کریسمس نیز در سینما های آمریکا اکران می شود . چندی پیش کوئینتین تارانتینو به مناسبت اکران فیلم جدیدش هشت نفرت انگیز ، 100 سینمای آمریکا را مجهز به پرژکتور های 70 میلی متری کرد که خیلی ها دلیل انجام این کار توسط او را مبارزه با سینمای دیجیتال می دانند . همچنین برای اطلاع از نظر کریستوفر نولان کارگردان آثاری چون Inception و Batman در باره سینمای دیجیتال ، می توانید به لینک مقاله هشدار کریستوفر نولان به سینما های جهان از همین سایت مراجعه نمایید .

قاعدگی در زنان و حساسیت های قبل از آن قاعدگی در زنان و حساسیت های قبل از آن
پرویز پرستویی خواستار حمایت مردم از کمپین محکومیت فاجعه منا پرویز پرستویی خواستار حمایت مردم از کمپین محکومیت فاجعه منا