پرویز پرستویی خواستار حمایت مردم از کمپین محکومیت فاجعه منا


پرویز پرستویی ، بازیگر مشهور سینمای ایران ، طی یک یادداشت ، از مردم خواست تا به کمپین محکومیت فاجعه منا بپیوندند

پرویز پرستویی خواستار حمایت مردم از کمپین محکومیت فاجعه منا

از روز پنجم مهر ماه سال 1394 و به همت هنرمندان و جانبازان ، کمپینی با هدف محکومیت فاجعه منا راه اندازی شد که قرار است با جمع آوری بیش از یک میلیون امضا ، سندی تهیه و به نماینده سازمان ملل در ایران تحویل داده شود . درحال حاضر تنها 150 هزار امضا باقی مانده و پرویز پرستویی بازیگر مشهور سینمای ایران طی یک یادداشتی از مردم خواست تا به این کمپین بپیوندند . در ادامه می توانید متن نامه وی خطاب به مردم را مشاهده نمایید .

متن این یادداشت به شرح زیر می باشد :

به نام آنکه اراده کرد و هستی پدید آمد
هموطنان عزیزتر از جانم

سلام

همانگونه که در جریان هستید امسال عده ی زیادی از عزیزانمان، به مانند دیگر مسلمانان جهان به زیارت خانه ی خدا رفتند ، ولی متاسفانه نه بر اثر زلزله ، نه در شعله های آتش ، نه با گلوله، و نه در قعر دریای بیکران بلکه در کنار خانه امن الهی و در حال انجام مراحل ایینی منا و تنها بر اثر سهل انگاری و بی توجهی خونسردانه میزبانان ، به شکل فجیعی بیش از چهار هزار نفر از این انسان های پاکباخته ، غریبانه جان به جان آفرین تسلیم نمودند .

وسعت عمق فاجعه بگونه ای است که هنوز جنازه پاک تعدادی از این قربانیان به آغوش بازماندگان نرسیده و در وضعیت نامعلومی قرار دارند و دیگر حجاجی که با درد و اندوه و در حالت شوک به وطن خود باز گشته اند ، از این رخداد ، داستانهای اسف انگیزی دارند که شنیدنشان ، تحمل و استواری کوه میخواهد و بس .

حال پرسش آن است که اکنون تکلیف ما به عنوان یک انسان در مقابل این حادثه چیست ؟ آیا باید سکوت کرد ویا به یک اظهار تاسف صرف بسنده کرد ؟ خیر همه میدانیم که وجدان انسانی در اینگونه موارد حکم و ایجاب می کند که ناله اندوهگین ودرکام مانده بازماندگان را به فریاد تبدیل کرده و باغیرت ایرانی ، بگوش همه جهانیان و نیز سازمانهای بین المللی از جمله سازمان ملل برسانیم ، چرا که جهان باید بداند که چه ظلمی در حق این عزیزان خداپرست ، بناحق روا شده است.

چه ایرانی و چه غیر ایرانی و با هرگونه عرق ملی و مذهبی ، انسانیت ایجاب می کند که به این کمپین بپیوندیم تا کمترین حداقل را برای اظهار همدردی با خانواده های داغدارمان و نیز ارسال یک سند جاودان مردمی برای تظلم خواهی و کمک به افشا حقایق این قضیه از سازمان ملل انجام داده باشیم

همگی هم اکنون از دوستان و اشنایانمان خود بخواهیم تا در سایت موزه صلح جانبازان شیمیایی تهران ، در کمتر از یک دقیقه ، امضا خود را به سادگی ثبت نمایند . برای رسیدن به مرز یک میلیون امضا لازم ، تنها یکصد و پنجاه هزار امضا باقیمانده است . پس بشتابیم تا همچون همیشه نشان دهیم ایرانی در مرگ هموطنانش ساکت نخواهد نشست .

یقین دارم که در آینده تاریخ ، این سند میلیونی امضا شده ، نشان جاودان دیگری ازغیرت همیشگی ما ایرانیان باشرف در جهان خواهد بود.

پرویز پرستویی

برای دسترسی به اخبار و مقالات در زمینه سینما و نیرز سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

پاسخ کوئنتین تارانتینو به منتقدان فرهنگ سیاه پوستی پاسخ کوئنتین تارانتینو به منتقدان فرهنگ سیاه پوستی
ژرارد دوپاردیو : آمریکایی ها همواره خرابکار بوده اند ژرارد دوپاردیو : آمریکایی ها همواره خرابکار بوده اند