کمپین مبارزه با سلاح گرم جولین مور


در پی درگیری ها مرگ بار اخیر در کشور ایالات متحده آمریکا ، این بار جولین مور بازیگر مشهور سینمای هالیوود به همراه 80 هنرمند دیگر ، کمپینی را راه اندازی کرده تا با خشونت های مرتبط با سلاح گرم مبارزه کند .

کمپین مبارزه با سلاح گرم جولین مور

چندی پیش و در پی درگیری ها و خشونت های اخیر در آمریکا  کارل مک کرو کمپینی را با نام اسلحه خنثی تشکیل داد و از هنرمندان و کارگردانان فیلم های سینمایی خواست پس از اتمام پروژه سینمایی اسلحه های واقعی را نابود کنند. حال جولین مور ، طولی نگذشت که مارتین اسکورسیزی کارگردان مشهور سینمای هالیوود و ژانر اکشن اعلام کرد که مایل است به این کمپین بپیوندد و اینکار را در فیلم جدیدش که چند ماه دیگر روانه بازار می شود انجام می دهد . برای مطالعه بیشتر درباره این تصمیم اسکورسیزی می توانید به لینک خبر مارتین اسکورسیزی نیز به کمپین « اسلحه خنثی » پیوست از همین سایت مراجعه نمایید .

حال جولین مور و به کمک 80 تن از هنرمندان سینمای هالیوود توانسته است کمپینی با موضوع مشابه را راه اندازی کند . هدف اصلی از این کمپین مبارزه و با خشونت های مرتبط با سلاح گرم بوده و هنرمندانی چون استیوکارل، الن دی‌جنر، جنیفر لارنس، یوکو اونو، ریس ویترسپون وی را در این مسیر همراهی می کنند .

قانون آزادی اسلحه گرم سال ها است که در کشور آمریکا وجود دارد و باعث شده است اتفاقات مرگباری در این کشور به وقوع بپیوندد . برای مثال چند هفته پیش فردی وارد یکی از دانشگاه های این کشور شد و توانست 9 دانشجو را بکشد به طوری که این درگیر ، یکی از مرگبار ترین اتفاقات دو سال اخیر آمریکا لقب گرفت . همچنین در سال های گذشته نیز این اتفاقات در مکان های دیگری مانند سینما و مدارس رخ داده است که تعدادی دیگری از شهروندان کشته شده اند . اما جولین مور اعلام کرد که دلیل اصلی راه اندازی چنین کمپینی ، درگیری مربوط به سال 2012 بوده که در مدرسه سندی هوک اتفاق افتاده است . وی درباره این اتفاق ابراز تاسف کرد و گفت : زمانی که این خبر را شنیدم بسیار سعی کردم که آن را از گوش دخترم دور نگه دارم و این اتفاق بسیار بر روی من تاثیر گذاشته . می خواهم به عنوان یک بازیگر تلاش بسیاری در این راستا انجام دهم تا شاید بتوانم قدر از این درگیری ها را کاهش دهم .

گفتنی است که چنین درگیری هایی بار ها در کشور آمریکا اتفاق افتاده است و بار ها راییس جمهور این کشور ، باراک اوباما تلاش کرده است که قانونی حمل اسلحه گرم را لغو نماید اما هر بار با مخالفت های وسیعی مواجه شده است .

برای اطلاع از اخبار و مقالات در زمینه سینما و نیز سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید . بهترین ها را با بستیوال دنبال کنید .

کمپانی فولکس و سینمای هالیوود ، فولکس ها به بهشت نمی روند کمپانی فولکس و سینمای هالیوود ، فولکس ها به بهشت نمی روند
مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016 مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016