مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016


مریل استریپ ریاست هیات داوران شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین شد

مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016

جشنواره فیلم برلین یا برلیناله به همراه دو جشنواره فیلم ونیز وکن یکی از معتبر ترین جشنواره های فیلم در اروپا و جهان می باشد . این جشنواره در ماه فوریه و در شهر برلین آلمان برگذاری می شود و کشور های مختلف ، نماینده های سینمایی خود را از سراسر دنیا به این جشنواره می فرستند که سینمای ایران نیز حضور موفقی در این جشنواره داشته است . 2 خرس طلایی ، 8 خرس نقره ای و 1 خرس بلورین جوایزی می باشند که سینمای ایران توانسته است در حضور همه ساله خود در این جشنواره نصیب خود کند . 

حال به شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین در فوریه 2016 نزدیک می شویم که چندی پیش اعلام شد مریل استریپ ، بازیگر زن مشهور سینمای هالیوود و برنده 3 جایزه اسکار به عنوان راییس هیات داوران این جشنواره انتخاب شده است . گفتنی است مریل استریپ تا به حال داوری هیچ جشنواره ای را به عهده نداشته است و این اولین بار است که توانسته چنین پستی را دریافت کند .

مریل استریپ در این باره گفته است : من پیش از این هیچ‌ گاه ریاست جشنواره ای را برعهده نداشته‌ام ، بنابر این ، با مسئولیت اندکی دلهره‌آور روبه رو هستم . من به خاطر این افتخار که نصیبم شده است ، سپاسگذارم .

دیتر کاسلیک مدیر جشنواره فیلم برلین، بازیگر کرامر علیه کرامر و انتخاب سوفی را یکی از خلاق‌ترین و چندوجهی‌ترین بازیگران سینما دانست و گفت : من بسیار خوشحالم که او به برلین بازمی‌گردد و با تجربیات هنری خود ریاست هیات داوران را برعهده می‌گیرد.

گفتنی است مریل استریپ توانسه است در سال 2003 جایزه خرس نقره ای این جشنواره را به صورت مشترک با جولین مور و نیکول کیدمن برای بازی در فیلم ساعت ها دریافت کند .

برای اطلاع از اخبار و مقالات در زمینه سینما و نیز سایر زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

کمپین مبارزه با سلاح گرم جولین مور کمپین مبارزه با سلاح گرم جولین مور
نگاهی به انواع سالادهای سبزیجات نگاهی به انواع سالادهای سبزیجات