نگاهی به انواع سالادهای سبزیجات


این سالاد محبوب که این روزها جزو گزینه های اصلی منوی رستوران های مختلف است و دلیل محکمی برای بعضی ها که به رستوران و کافه بروند اولین بار توسط سرآشپز ایتالیایی سزار کاردینی (Cesare Cardini) که یکی از مهاجران جنگ جهانی اول از ایتالیا به کالیفرنیای آمریکا و شهر سن دیگو بود، درست شد.

نگاهی به انواع سالادهای سبزیجات

تاریخچه سالاد

شاید بتوان گفت ایرانی ها اولین مردمانی بودند که سالاد را مصرف می کردند. به گونه ای که طبق اسناد تاریخی در بیش از 2 هزار سال پیش ایرانی ها روی انواع سبزیجات روغن های گوناگون، نمک و انواع سرکه می ریختند و آن را میل می کردند و بعد از آن از طریق جنگ هایی که بین ایرانیان و رومیان صورت گرفته این شیوه خوردن سبزیجات به اروپا منتقل شده و در آنجا دچار تغییر و تحول شده است. اما روایت غربی متفاوت است. 

در تاریخچه غربی آمده است که نام سالاد salata لاتین به معنی salty یا نمک دارد گرفته شد. در کتاب A Discourse on sallets تالیف سال 1699 آمده است که در این زمان ماری، ملکه اسکاتلند برای اولین بار ترکیبی از کرفس پخته و سبزیجات را با سسی از خردل و تخم مرغ آب پز خورده است و این آغاز اولین تلاش ها برای سالاد خوردن بریتانیایی ها بوده است. اما با ورود به قرن بیستم و روند مصرف گرایی غذاهای آماده در دنیای صنعتی سالاد به سبد غذاهای روزمره مردم اضافه شد و آمریکا پیشتاز در این زمینه بود. سالادها را در شش دسته قرار می دهند که به معرفی آنها می پردازیم.

1- سالاد سبز Green Salad یا سالاد باغچه Garden salad
سالاد سبز Green Salad
ترکیبی ساده و معمول از سبزیجات برگی مانند انواع کاهو، کلم، اسفناج و... است.

2- سالاد سبزیجات Vegetable salad
سالاد سبزیجات Vegetable salad
از سالاد سبز کامل تر و مفصل تر است و در آن از انواع سبزیجات خام مانند خیار، گوجه فرنگی، هویج، قارچ، انواع جوانه، کرفس، پیاز و... استفاده می شود. همین طور ممکن است در انواعی از این سالاد از سبزیجات پخته ای مانند ذرت، لوبیا سبز، فلفل و... استفاده شود. معروف ترین این سالادها برای ما ایرانیان سالاد شیرازی و سالاد کلم است.

3- سالاد سفت Bound salad
سالاد سفت Bound salad
سالاد سزار خوب کجا بخوریم

این دسته از سالادها معمولا ترکیبی از سبزیجات خام و پخته به همراه انواع گوشت قرمز و سفید است که با حجم بالایی از یک سس غلیظ پوشانده می شوند. همانطور که از نام این سالاد پیداست از مشخصات ظاهری آن سفت بودن و حفظ شکل خود در هنگام سرو است. سالاد الویه، سالاد پاستا، سالاد مرغ، سالاد تُن و سالاد سیب زمینی از مشهورترین انواع این سالاد هستند. از این سالاد در بسیاری مواقع به عنوان غذای اصلی هم استفاده می شود و در سینی های اردور جایگاه ویژه ای دارد.

4- سالاد غذایی Main Cours salad
سالاد غذایی Main Cours salad
این دسته از سالادها معمولا ترکیبی از سالاد سبزیجات به همراه تکه های سرخ یا گریل شده گوشت، مرغ، ماهی، انواع نان، انواع پنیر و حبوبات و غلات متنوع تشکیل شده است که امروزه به عنوان وعده ای کامل غذایی هم مصرف می شود. از مشهورترین سالادهای این خانواده می توان از سالاد سزار و یونانی نام برد.

5- سالاد میوه Fruit salad
سالاد میوه Fruit salad
ترکیبی است از انواع میوه های تازه و کمپوت که به همراه خامه، عسل، انواع مغز و آجیل و پودر کاکائو و قهوه به عنوان عصرانه سروی یا حتی گاهی یک وعده سبک غذایی مصرف می شود.

6- دسر سالاد Dessere salad
دسر سالاد Dessere salad
ترکیبی از انواع ژله، کوکی، خامه، آجیل و خشکبار است که به عنوان دسر مصرف می شود.

سالاد سزار

این سالاد محبوب که این روزها جزو گزینه های اصلی منوی رستوران های مختلف است و دلیل محکمی برای بعضی ها که به رستوران و کافه بروند اولین بار توسط سرآشپز ایتالیایی سزار کاردینی (Cesare Cardini) که یکی از مهاجران جنگ جهانی اول  از ایتالیا به کالیفرنیای آمریکا و شهر سن دیگو بود، درست شد.

سزار کاردینی بعد از چند سال در سن دیگو به تجوانای مکزیک مهاجرت کرد و در همانجا رستوران خود را دایر کرد.  سال 1924 میلادی برای جشن 4 جولای، سزار این سالاد محبوب را درست می کند. نکته جالب این است که این سالاد در رستوران سزار به دلیل نبود مواد کافی به وجود آمد. ترکیبی از طعم ها و مزه های کاملا سنتی ایتالیایی. سالادی که امروزه طرفداران زیادی دارد.

سالاد سزار
نکات طلایی برای درست کردن یک سالاد سزار عالی

1- سعی کنید در این سالاد از کاهو پیچ استفاده کنید و حتما در این سالاد باید کاهو درشت و بزرگ خرد شود.

2- اگر به این سالاد مرغ اضافه می کنید، حتما باید تکه های مرغ گریل شده باشد نه مرغ آب پز و ریش ریش شده.

3- هرگز در این سالاد از خیار و هویج استفاده نکنید.

4- برای خوش طعم و مزه دار کردن نان های تان آنها را با کمی سیر و روغن زیتون در حدود یک تا دو دقیقه سرخ کنید.

5- هرگز روی نان های تان سس نریزید زیرا موجب نرم شدن و بد فرم شدن آنها می شود.

6- در این سالاد تنها از سس محصول آن (ورستر شایر) استفاده و سعی کنید از مصرف انواع دیگر سس ها پرهیز کنید.

7- سعی کنید برای این سالاد از پنیر رنده شده ریز پارمیزان استفاده کنید.

مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016 مریل استریپ ، راییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین 2016
اپل و مایکروسافت به دنبال کانال های توزیع محصولاتشان در ایران اپل و مایکروسافت به دنبال کانال های توزیع محصولاتشان در ایران