همکاری سینمایی ایران و ایتالیا


در طی نشستی در صبح روز دوشنبه مورخ 27 مهرماه و با حضور معاون وزیر فرهنگ ایتالیا ، مدیران امور بین الملل و سینمایی و هیات ایرانی به سرپرستی رئیس سازمان سینمایی کشور و همراهی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ، رایزن فرهنگی ایران کمیسیون مشترک سینمایی بین دو کشور ایران و ایتالیا تشکیل شد

همکاری سینمایی ایران و ایتالیا

در این جلسه  معاون وزیر فرهنگ ایتالیا گزارشی از وضعیت سینما در ایتالیا و نیز تلاش این کشور بر تقویت همکاری دو کشور در حوزه سینما ارائه کرد . به گفته وی ،سینمای ایران در ایتالیا کاملاً شناخته شده است و مردم و اهالی فرهنگ و هنر ایتالیا احترام ویژه ای برای سینمای ایران قائل هستند .

همچنین وی ورود نسل نو و اندیشه ای تازه در سینمای ایران را از مزیت های بزرگ این سینما دانست و افزود : زمینه های مختلف همکاری بین دو کشور اجرا شود و لازم است زودتر این زمینه ها بررسی و تبدیل به دستور کار دارای همکاری شود.

در ادامه ، رئیس سازمان سینمایی کشور ضمن تشکر از توجه و عزم جدی وزارت فرهنگ ایتالیا برای همکاری با  ایران ، ایتالیا پیشتاز روابط فرهنگی در دوران پساتحریم دانست. وی افزود : سفر وزیر فرهنگ ایتالیا به ایران و سفری که علی جنتی به ایتالیا در دو سال گذشته نشانه چنین عزم راسخی است.

وی همچنین گزارشی از ساختار سازمان سینمایی ایران ، وضعیت اصناف و تولید سینمایی ، انجمن سینمای جوانان ، نمایش خانگی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارائه کرد و  افزود : در دو سال گذشته تحولات مهمی در زیرساخت های سینمایی اتفاق افتاد و استقبال مخاطبان نشان می دهد که سینما به به بخشی مهمی از زندگی آن ها تبدیل شده است .

در خاتمه رئیس سازمان سینمایی ایران پیشنهاد کرد که برای عملی تر شدن تفاهم نامه این دو کشور در سه عرصه : تولیدات مشترک - تبادل تجربه و اساتید از طریق برگزاری و کارگاه های مشترک - همکاری در خصوص ارتقاء صنعت انیمیشن قرار داد همکاری منعقد شود.

در پایان جلسه نیز مقرر شد کمسیون همکاری ها در این سه عرصه قراردادهای همکاری را پیشنهاد و پس از نهایی شدن در جلسه دیگری به امضای طرفین برسانند.

بستیوال امیدوار است که این همکاری هر چه سریع تر شکل بگیرد و علاوه بر سینما ، صنعت انیمیشن کشور عزیزمان نیز تقویت شود . برای مطالعه اخبار و مقالات سینمایی به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید .

هورمون درمانی و سرطان ریه هورمون درمانی و سرطان ریه
نیکی کریمی داور جشنواره فیلم وایادولید شد نیکی کریمی داور جشنواره فیلم وایادولید شد