نیکی کریمی داور جشنواره فیلم وایادولید شد


جشنواره فیلم وایادولید از قدیمی‌ترین رویداهای سینمایی در اروپا و کشور اسپانیا است که در این دوره نیکی کریمی به عنوان داور این جشنواره انتخاب شده است

نیکی کریمی داور جشنواره فیلم وایادولید شد
شصتمین جشنواره فیلم  وایادولید  اسپانیا از تاریخ 24 تا 31 اکتبر -  2 تا 9 آبان ماه  در کشور اسپانیا برگزار می‌شود و گوران پاسکالویچ کارگردان صربستانی امسال در راس هیات داوران شصتمین جشنواره فیلم  وایادولید  اسپانیا معروف به  سمینسی  حضور دارد و در کنار وی علاوه بر نیکی کریمی از ایران ، لولا گارسیا رودریگز ، پیرژو هانکاسالو ، فرناندو لارا رئیس ،  لوسیانو سوونا و هب تباشنیک او را در امر انتخاب برترین‌های این رویداد سینمایی یاری می‌کنند .

سمینسی یا جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید ، یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم اروپا  و اسپانیا محسوب می‌شود که در سال 1956 میلادی شکل گرفت شد که در آن زمان ، تنها به نمایش فیلم‌های مذهبی مربوط به مذهب مسیحیت کاتولیک می‌پرداخت .

این رویداد سینمایی از سال 1973 به عنوان یک جشنواره بین‌المللی برای انواع آثار سینمایی آغاز به کار کرد که از آن زمان تا کنون فیلم‌های بسیاری از سراسر جهان در این جشنواره به نمایش درآمده‌اند .

خوشه طلایی ، مهم‌ترین جایزه این جشنواره است که عباس کیارستمی در سال 2010 با فیلم  کپی برابر اصل آن را برای سینمای ایران به ارمغان آورد و فیلم «زمستان است» ساخته رفیع پیتز کارگردان انگلیسی-ایرانی نیز در سال 2006 جایزه خوشه نقره‌ای این رویداد سینمایی را کسب کرده بود . جایزه خوشه طلایی حاوی ۳۵ هزار یورو جایزه نقدی و و جایزه خوشه نقره‌ای به همراه ۱۷ هزار و ۵۰۰ یورو جایزه نقدی می‌باشد .

برای اطلاع از اخبار و مقالات سینمایی به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید . همچنین برای آشنایی بیشتر با این جشنواره بر روی لینک جشنواره جشنواره وایادولید - سمینسی کلیک نمایید .

همکاری سینمایی ایران و ایتالیا همکاری سینمایی ایران و ایتالیا
آیا کباب کردن (گریل کردن) موجب سرطان می شود ؟ آیا کباب کردن (گریل کردن) موجب سرطان می شود ؟