تحقیقات جدید، وجود باکتری در ایستگاه فضایی بین المللی را گزارش داده است


مطالعات و آنالیزهای صورت گرفته بر روی نمونه های ذرات ایستگاه بین المللی فضایی ISS اطلاعات جدیدی درباره وجود باکتری ها در محیط فضانوردان آشکار کرده است.

تحقیقات جدید، وجود باکتری در ایستگاه فضایی بین المللی را گزارش داده است

این تحقیق که در پایگاه Microbiome منتشر گشته، وجود باکتری هایی را گزارش کرده که در کره زمین رفتاری بی ضرر را برای انسان از خود نشان می دهند هرچند که برخی از آن ها می توانند موجب التهاب و یا نارحتی ها پوستی گردند.
ذرات مورد آزمایش قرارگرفته، از گرد و غبار به دام افتاده در فیلترهای هوای ایستگاه بین المللی فضایی به دست آمده است . همچنین این ذرات با ذرات نمونه گیری شده در اتاق های تمیز Clean Rooms سازمان فضایی ناسا مقایسه گشته است، هرچند که تفاوت هایی بین این دو محیط وجود دارد .
همچنان که اشاره شد در این آزمایش باکتری هایی ظاهر گشته اند که میتواند موجبات التهاب در انسان را بروز دهد . محققان در ادامه این پژوهش، قصد دارند تا برروی شدت احتمالی تاثیر گذاری و واگیری این باکتری ها در محیط های بسته کوچک مانند اتاق ایستگاه فضایی بین المللی تحقیقات بیشتری صورت دهند.

ایستگاه فضایی بین المللی، در مداری به دور زمین همواره در حال گردش است
ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station) یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار زمین و در ارتفاع ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار معادل ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند. 
این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن، و سازمان فضایی کانادا است.

تابلوهایی خیابانی خلاقانه در سیدنی: آثاری تاثیرگذار از هنرمند استرالیایی تابلوهایی خیابانی خلاقانه در سیدنی: آثاری تاثیرگذار از هنرمند استرالیایی
سوخت فسیلی، عامل اصلی افزایش دما در کشورهای تولید کننده نفت سوخت فسیلی، عامل اصلی افزایش دما در کشورهای تولید کننده نفت