10 مکان در اوکراین که حتما باید دید


اوکراین کشوری که در شرق اروپاست ، از 24 استان تشکیل شده است . اگر قصد سفر به اوکراین دارید این ده مکان را فراموش نکنید...

1- کریمه (Crimea)

کریمه منطقه جذاب برای کشف، و همچنین به عنوان یک محل عالی برای گذراندن یک تعطیلات است. همه شهرستانهای آن در امتداد ساحل تاسیس شده و مردم آن بیشتر به صورت درون محلی با هم ازدواج میکنند.

کریمه | 10 جای دیدنی اوکراین

2- کوه های کارپات (Carpathian Mountains)

کوههای کارپات که به آن مروارید سبز اوکراین گفته میشود ، یکی از محبوبترین استراحت گاه ها و اماکن گردشگری این کشور است. ترکیب زیبای طبیعت این مناطق، جنگل ها، مراتع، با چوپانان و زندگی انسانها در هماهنگی با هم ، نکته ای است که گردشگران را در سر تا سر دنیا به خود جذب کرده است.

کوه های کارپات | 10 مکان دیدنی اوکراین

3-کی‌یف (Kyiv)

کی‌یف ، پایتخت شلوغ اوکراین که نزدیک به سه میلیون جمعیت که در کنار رودخانه دنیپر(Dnieper) دارد. در طول قرن های 11 و 12 میلادی این شهر مرکز مسیرهای تجارتی بین دریای بالتیک و دریای مدیترانه بوده است. هنر و معماری شهر کی‌یف از  گنجینه جهان به شمار میرود.

کی یف| 10 مکان دیدنی اوکراین

4- لویو (lviv)

لویو یک شهرستان بسیار شاعرانه است که در افسانه های باستانی و جدید غرق شده است. در این شهر خیابان های باریک و هموار با سنگ قرون وسطی با همان زینت و معماری ، در شکل اصلی خود باقی مانده است.

لویو | 10 مکان دیدنی اوکراین

5- اودسا (Odesa)

اودسا به عنوان "مروارید دریای سیاه" سومین شهر بزرگ اوکراین  و بزرگترین شهر در امتداد دریای سیاه، و مهم ترین شهر تجاری اوکراین است . آب و هوای معتدل اودسا، آبهای گرم و سواحل آن نظر هزاران گردشگر را در طول سال به خود جلب میکند. خطوط سایه ، ساختمان های زیبای آن که انگار با مداد رنگی به صورت مربع های کوچک مصور شده و تلفیق آن با آب و هوای این شهر صمیمیت خاصی را رغم زده است.

اودسا | 10 مکان دیدنی اوکراین

6- یالتا (Yalta)

قله های کوه های شیب دار به عنوان پس زمینه ای دوست داشتنی برای یالتا هستند که جواهری در شبه جزیره کریمه به شمار میروند. اصلا جای تعجب نیست که نویسنده آنتون چخوف سواحل این شهر را برای زندگی انتخاب میکند.یالتا دارای تعدادی زیادی استراحتگاه ، موزه و سواحل های زیباست.

یالتا | 10 مکان دیدنی اوکراین

7- کامیانتز-پودیلسکی (Kamyanets-Podilsky)

کامیانتز پودولسکی یکی از قدیمی ترین شهرهای اوکراین است که به نوعی فرهنگ اوکراین را زنده نگه داشته است.یک جزیره سنگی در مسیر جریان رودخانه اسموتریچ (Smotrich) در یک دره عمیق و باریک ، وجود دارد که بیش از هزار سال مانند معجزه ای در دل این شهر جلوه نمایی میکند.

کامیانتز پودولسکی | 10 جای دیدنی اوکراین

8- چرنیهیف (Chernihiv)

چرنیهیف برای دوهزار سال محل سکونت انسانهای شناخته شده بوده است.این ناحیه دارای یک منطقه بسیار مهم تاریخی در دوران کیوان روس بوده که با نام Novgorod-Siversky  شناخته میشده . 

چرنیهیف | 10 مکان دیدنی اوکراین

9- پارک سوفیکا (Sophievka)

پارک سوفیکا شاهکاری در دنیای واقعی معماری که در اواخر قرن 18 و اوایل قرن نوزدهم ساخته شد و مساحت آن 154.7 هکتار است .

پارک سوفیکا | 10 مکان دیدنی اوکراین

10- پولتاوا (Poltava)

واقع در بین کی یف و خارکی یف اوکراین شهر مهمی به نام پولتاوا را داریم که به عنوان محلی برای نبرد ائتلافی قزاقها در سال 1709 بود که به رهبری مزاپا بین چارلز دوم سوئد و ارتش پیتر تزار روسیه انجام شد.

پولتاوا | 10 مکان دیدنی اوکراین

بخش گردشگری سایت بستیوال

نظرات رییس بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول درباره آینده اقتصاد ایران نظرات رییس بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول درباره آینده اقتصاد ایران
قبل از ورزش چی بخوریم ؟
قبل از ورزش چی بخوریم ؟