چگونه یک شمع پرتقالی درست کنیم


در این مقاله قصد داریم تا روش ساخت شمع های تزئینی با پرتقال را به شما آموزش دهیم ، پس با بستیوال همراه باشید

شمع ها ابزار زیبا و کارآمدی در طول زندگی انسان ها بوده اند و امروزه جای خود را از ابزار به وسایل تزئیین خانه ها داده اند . مقالات زیادی در سایت بستیوال وجود دارد که در آن ها آموزش ساخت شمع به روش های مختلف داده شده است ، اما این بار و در این مقاله قصد داریم تا یک شمع را در پوست پرتقال به وجود بیاوریم . بلی درست متوجه شدید ، می خواهیم یک شمع را در درون پوست پرتقال به وجود بیاوریم و برای این کار نیازی به پارافین و فیتیله نمی باشد . تنها مواد مورد نیاز برای ساخت این شمع ، پوست پرتقال و روغن زیتون می باشد و به هیچ چیز دیگری نیاز نمی شود . این مقاله توسط سایت WikiHow تهیه و توسط تیم بستیوال ترجمه شده است . برای ساخت اولین شمع پرتقالی خود در ادامه با ما همراه باشید .

وسایل مورد نیاز :

 1. تعدادی پرتقال خوش رنگ با سایز متوسط
 2. چاقوی میوه خوری
 3. سه قاشق غذا خوری روغن زیتون
 4. یک ظرف فلزی برای گرم کردن پارافین و تبدیل آن به مایع

روش ساخت :

 1. تهیه و شست و شوی تعدادی پرتقال خوش رنگ و با ابعادی متوسط
 2. تهیه پرتقال های خوش رنگ

 3. به صورت شکل زیر دور پرتقال را با چاقو بریده و توسط انگشتانتان پوست آن را بدون پاره شدن و صدمه دیدن در بیاورید. توجه شود مانند شکل قسمت دم مانند درون پرتقال از جا کنده نشود . از این قسمت به عنوان فیتیله شمع استفاده می شود
 4. جدا کردن پوست پرتقال

 5. یک قاشق غذا خوری روغن زیتون به درون یکی از نیم کره های پرتقال بریزید
 6. یک قاشق روغن زیتون

 7. حال پس از گذشت چند دقیقه از مرحله اول می توانید با استفاده از یک کبریت فیتیله را روشن نمایید. توجه شود که فیتیله قدری دیر روشن می شود .
 8. روشن کردن فیتیله

 9. در این مرحله باید نیم کره دیگر را با سلیقه خودمان طرح بدهیم . توجه شود که در هنگام طراحی پوست پرتقال سوراخ ها برای عبور هوا در نظر گرفته شود
 10. طراحی درب شمع

 11. از شمع پرتقالی زیبا خود لذت ببرید
 12. شمع پرتقالی زیبا و خوش رنگ

برای دسترسی به مقالات بیشتر در زمینه خلاقیت و نیز سایز زمینه ها به لینک صفحه اصلی سایت بستیوال مراجعه نمایید . همچنین برای دسترسی به مقاله با زبان اصلی و در سایت منبع بر روی لینک How to Make a Candle out of an Orange کلیک نمایید با بستیوال بهترین ها را دنبال کنید .

قبل از ورزش چی بخوریم ؟
قبل از ورزش چی بخوریم ؟
چگونه یک شمع تخم مرغی درست کنیم چگونه یک شمع تخم مرغی درست کنیم