بی اشتهایی در کودکان در اثر کمبود مواد مغذی،ویتامین B1 و بیوتین


دکتر احمد اسماعیل‌زاده متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی علت کم اشتهایی کودکان را در اثر کمبود برخی از مواد مغذی در تغذیه کودک و کمبود ویتامین B1 و بیوتین بیان می کند.

بی اشتهایی در کودکان در اثر کمبود مواد مغذی،ویتامین B1 و بیوتین

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: «در سنین کودکی متاسفانه اغلب کودکان تمایل زیادی به خوردن غذا و حتی میوه ندارند و این مشکل به‌ویژه در خصوص بچه‌هایی که لاغر هستند، بارزتر است.»

دکتر احمد اسماعیل‌زاده  با بیان این مساله گفت: «کمبود برخی از موادمغذی از جمله روی، آهن، ویتامین B1 و بیوتین در بدن کودکانی که لاغر هستند و وزن کمی دارند، باعث می‌شود میلی به خوردن غذا نداشته باشند و اغلب این کودکان دارای ویژگی اخلاقی لجبازی و پرخاشگری هستند.»

وی در ادامه یادآور شد: «معمولا والدینی که با کودک لاغر و کم‌وزنی سروکار دارند، سعی می‌کنند به طرق مختلف او را مجبور به غذا خوردن کنند حتی به اجبار! درحالی که این راهکار صحیح نیست و نباید به زور فرزندشان را مجبور به صرف غذا و انواع میوه و سبزیجات کرد.» 

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بهترین راهکار را مراجعه به متخصصان تغذیه دانست و گفت:‌ «در اولین فرصت باید به پزشک متخصص مراجعه شود تا آزمایشی از نظر بررسی کمبود این موادمغذی صورت بگیرد و سپس کمبود آنها تحت‌نظر متخصص تغذیه جبران شود تا به تدریج اشتهای کودک تحریک شود و بهبود یابد تا میل او به خوردن غذا از جمله میوه‌ها افزایش پیدا کند.»

رابطه میوه خوردن کودکان و کم اشتهایی را در مقاله "فقط یک میوه به کودکان لاغر و بی اشتها بدهید ، نه بیشتر! " در سایت بستیوال بخوانید.

فقط یک میوه به کودکان لاغر و بی اشتها بدهید ، نه بیشتر! فقط یک میوه به کودکان لاغر و بی اشتها بدهید ، نه بیشتر!
آیا یک مگس می تواند روی استراتژی شخصی زندگی ما تاثیر بگذارد؟ آیا یک مگس می تواند روی استراتژی شخصی زندگی ما تاثیر بگذارد؟