اعتراض تارانتینو به خشونت پلیس آمریکا


کوئینتین تارانتینو کارگردان پر حاشیه سینمای هالیوود و خالق آثاری چون سگ انباری و داستان عامه پسند ، این بار به خشونت پلیس آمریکا اعتراض کرد . در ادامه با بستیوال همراه باشید

اعتراض تارانتینو به خشونت پلیس آمریکا

کوئینتین تارانتینو کارگردان معروف سینمای هالیوود و خالق آثار بزرگی چون سگ انباری و داستان های عامه پسند است که بسیاری وی را به خاطر حاشیه هایی که ایجاد می کند ، می شناسند . در حالی که چیزی تا اکران فیلم جدید وی با نام هشت نفرت انگیز نمانده است وی در یکی از راهپیمایی های اعتراضی علیه خشونت پلیس شرکت کرد و سپس به سخنرانی پرداخت . متن این سخنرانی به شرح زیر است :

من انسانی با وجدان هستم . اگر به کشته شدن انسان ها از سوی پلیس باور دارید باید به پا خیزید و در مقابل آن قد علم کنید . من امروز اینجا هستم تا بگویم که من در جبهه کشته‌شده‌ها هستم .

متن فوق بخش مهمی از سخنرانی های وی در راهپیمایی بوده که پلیس آمریکا بلافاصله به آن واکنش نشان داد . بسیاری از پلیس های شهر های لس آنجلس و نیویورک طی یک بیانیه ای ، این سخنان را بسیار تند و آتش افروزانه دانستند و خواستار تحریم فیلم جدید وی با نام هشت نفرت انگیز که قرار است اوایل سال 2016 اکران گردد شدند . اما چندی بعد این کارگردان مشهور سینمای هالیوود ، در مصاحبه ای عنوان کرد که سخنانش را همچنان قبول دارد و این به این معنی نیست که تمام پلیس ها قاتل هستند .

این اولین بار نیست که وی با موضوعاتی این چنینی دست و پنجه نرم می کند و قبل تر نیست به دلیل صحبت هایی در مورد فیلم سلما که زندگی مارتین لوتر کینگ رهبر جامعه سیاه پوست را به تصویر کشیده بود ، موجب ایجاد تنش در سینمای هالیوود شده بود . وی قبل تر عنوان کرده بود که این فیلم ارزش سینمایی نداشته و بهتر بود که صورت سریال ساخته می شد تا شاید بتواند جایزه امی را دریافت کند . همچنین بار ها نیز به وی به خاطر استفاده از کلمه کاکا سیاه در فیلم هایش حمله شده بود .

اما از همه این ها گذشته بستیوال بسیار منتظر فیلم جدید آقای کارگردان نشسته و امیدوار است که این فیلم نیز مانند سایر آثار وی ارزشمند و پربازدید شود .

چگونه رفتار کودک بی ادب را تغییر دهیم ؟ چگونه رفتار کودک بی ادب را تغییر دهیم ؟
دانلود رایگان تمام نسخه های مجله Make + توضیحات - Download All Issues of Make Magazine دانلود رایگان تمام نسخه های مجله Make + توضیحات - Download All Issues of Make Magazine