پیلاتس چه مزایایی برای مردان دارد ؟


از آنجایی که امروزه خانم‌ها خیلی بیشتر به سراغ کلاس‌های ورزشی همچون پیلاتس می‌روند، مردها فکر می‌کنند که پیلاتس یک ورزش زنانه است. اما پیلاتس توسط مردان ساخته شده و همچون فعالیت‌های سختی مانند بوکس مورد استفاده‌ی مردان نیز قرار می‌گیرد! ورزشکاران و همچنین سربازان نیز از پیلاتس بهره می‌برند.

پیلاتس چه مزایایی برای مردان دارد ؟

مردان هم همچون خانم‌ها به ورزش کردن احتیاج دارند. در حقیقت مردان با توجه به پاهای محکم و ناحیه‌ی لگن کوچکتر نسبت به خانم‌ها، بدون ورزش‌های تقویتی، استعداد بیشتری برای تجربه‌ی صدمات کمری دارند. ورزش‌هایی که در عین کشش عضلات، بر روی تقویت آن‌ها تمرکز می‌کند، فرم فوق‌العاده‌ای از ورزش‌‌ها برای چنین مشکلاتی‌ هستند.

چربی بدن کمتر
به طور فزاینده‌ای، شیوه‌ی زندگی بی تحرک ما، باعث سنگین‌تر شدن وزن ما شده است. تجمع چربی در مردان متفاوت از خانم‌هاست، اما بطور قابل توجهی خطرناک‌تر نیز هست! از آنجایی که در مردان چربی به تجمع در اطرف شکم تمایل دارد، بنابراین خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی بیشتر است. پیلاتس برای تقویت عضله و همچنین کاهش چربی بدن فوق‌العاده است.

انعطاف پذیری
ورزش‌های امروزی معمولاً مردها را به بدنسازی سوق می‌دهد و به ایروبیک و حرکات کششی کمترین توجه می‌شود. تمرینات قدرتی، تمرین با وزنه و ماشین‌های بدنسازی همه برای ساختن عضله خوبند، اما با توجه به حجیم شدن عضلات انعطاف پذیری آن‌ها کمتر و کمتر خواهد شد. اما به طور مشابه، در کل هر ورزشی باعث کاهش انعطاف پذیری بدن مردان نمی‌شود. پیلاتش با کشیدن عضلات باعث افزایش انعطاف پذیری آن‌ها می‌شود.

لذت جنسی بهتر
بله، پیلاتس حتی می‌تواند به زندگی جنسی شما نیز کمک کند. هم مردان و هم خانم‌ها می‌توانند در این زمینه از پیلاتس بهره ببرند. تقویت ناحیه‌ی لگن، به کنترل آن منطقه خاص کمک می‌کند. پیلاتس بهتر از این است که به صورت مستمر تمرینات کگل را انجام دهید. در برخی موارد با انجام تمرینات مناسب آن ناحیه حتی می‌توانید به اختلال عمل‌کرد نعوظ نیز کمک کنید.

استیل بهتر
پیلاتس در کل بدنتان را قوی‌تر می‌کند، و به مردان هم همچون زنان قد و قامت استوارتری می‌بخشد. این اتفاق نه تنها باعث خواهد شد زیباتر بنظر برسید، بلکه به پیشگیری از مشکلات کمر نیز کمک می‌کند.

تعادل و هماهنگی
اگر تا حالا احساس کرده‌اید که مانند یک انسان دست و پا چلفتی بنظر می‌رسید، پیلاتس می‌تواند برایتان جوابی باشد. افزایش توده‌ی عضلانی بهمراه کنترل‌های مانند یوگا به بدن شما استحکام و هماهنگی بیشتری می‌بخشد.

اگر علاقه مند به ورزش پیلاتس بوده و خواستار اطلاعات بیشتر هستید مقاله " ورزش پیلاتس برای تخت و سفت کردن سریع شکم " را بخوانید.بزودی مقاله و ویدیوهای آموزشی  روش های صحیح انجام ورزش پیلاتس را برای شما فراهم میکنیم ، پس با بستیوال همراه باشید.

دانلود رایگان مجله خلاقیت Make نسخه اختصاصی پرینتر سه بعدی- Download Make Magazine Vol Ultimate Guide to 3D Printing 2014 PDF
دانلود رایگان مجله خلاقیت Make نسخه اختصاصی پرینتر سه بعدی- Download Make Magazine Vol Ultimate Guide to 3D Printing 2014 PDF
فال چیست ؟ فال چیست ؟