طالع بینی چیست ؟


طالع بینی چیست ؟ چه تفاوتی با فال دارد ؟ آیا به آن اعتقاد دارید ؟ برای آشنایی با طالع بینی در ادامه با ما همراه باشید

طالع بینی چیست ؟

طالع بینی چیست ؟  طالع بینی روشی برای پیش بینی آینده و سرنوشت هر فرد می باشد و تفاوت اصلی آن با فال این است که فرد متقاضی پس از شنیدن سرنوشتش نمی تواند آن را تغییر دهد . طالع بینی بیشتر بر مبنای وضعیت ستارگان و تاریخ تولد هر فرد صورت می گیرد و در طول تاریخ و در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته شده است .

همچنین برای آشنایی با فال به لینک مقاله فال و انواع آن مراجعه نمایید .

در گذشته آسمان شب اهمیت بسیاری برای مردم داشت و امروزه با وجود آلودگی های نوری دیگر نمی توان برخی اجزای آسمان را با چشم غیر مسلح روئیت نمود . آنها نقوش درهم و برهم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی می پنداشتند و نام اشیا ،  قهرمانان افسانه‌ای و بیش از هر چیز جانوران مورد علاقه و احترام خود را به این نقوش آسمانی می‌دادند . آنها در گروه معینی از ستارگان درخشان نقش ثور ( گاو ) ، حمل ( بره ) ، حوت ( ماهی ) و جدی ( بز ) و بسیاری از صورت های دیگر را می‌دیدند.

علاوه بر آنها به فرایندهایی که در آسمان نقش می گرفتند ، قبل از هر چیز توجه می‌کردند . آنها مشاهده می‌کردند که چگونه ماه به طور منظم و به تناوب تغییر شکل می‌دهد . آنها این نکته را دریافتند که تعدادی از ستاره‌های درخشان متفاوت از اغلب ستارگان دیگر حرکت می‌کنند و آنها را ستاره‌های مهاجر یا سیاره‌ها نامیدند . و آنها با اشتیاق می‌خواستند بدانند که این بازی های آسمانی منحصر به‌ فرد چه معنا و مفهومی برای آنها می‌تواند داشته باشد. آیا خورشید ، ماه و سیاره‌ها شاید خدایانی بودند ، که در ارتفاعی غیر قابل دسترس و بالاتر از همه چیز این سو و آن سو می‌رفتند ؟ یا این که خدایان به این طریق خواسته‌ها و اخطارهای خود را به آدمیان منتقل می‌کردند ؟ بنابراین کم و بیش به این ترتیب بود که طالع بینی به وجود آمد .

بستوال قصد دارد در ادامه و طی چند مقاله انواع روش های فال و طالع بینی را معرفی و آموزش دهد پس با ما همراه باشید .

فال چیست ؟ فال چیست ؟
حمید عسکری : شکایت از رادیو جوان را وکیلمان پیگیری میکند حمید عسکری : شکایت از رادیو جوان را وکیلمان پیگیری میکند