حتما پس از صرف شام پیاده روی کنید


دلایل 5گانه ای وجود دارد که شما رابرای رفتن به پیاده روی سوق میدهدکه آنها کمک به فرآیند گوارش،افزایش گردش خون،سوزاندن کالری،جلوگیری از خوردن مجدد،تلویزیون ندیدن میباشند!مورد پنجم کمی عجیب است،اما عجیب تر از آن اینست که دلیل ششمی هم وجود دارد که فقط مختص متاهلین است پس در ادامه با بستیوال همراه باشید

حتما پس از صرف شام پیاده روی کنید

شما پس از شام چه کار می‌کنید؟ اگر روی مبل لم می‌دهید و کانال‌های تلویزیون را عقب جلو می‌کنید، شما تنها نیستید! بعد از یک روز طولانی کار یا خانه داری، بدون شک به استراحت کردن تمایل دارید، اما دلایل خیلی خوبی وجود دارد که بجای استراحت کردن، پیاده روی کنید! اگر نگران سلامتی بدنتان هستید و می‌خواهید تغییراتی بدهید تا چیزها بهتر شوند، این ۵ دلیل برای شروع پیاده روی پس از صرف شام هر شب را در نظر بگیرید.

۱. پیاده روی می‌تواند به فرایند گوارش کمک کند
زمانی که شما می نشینید دستگاه گوارش شما بهم فشرده می‌شود، اما هنگامی که می ایستید روده‌های شما می‌توانند کش بیاییند. پس پیاده روی به نوبه‌ی خود به سیستم گوارش شما کمک می‌کند تا غذا را هضم کرده و تمامی مواد مغذی آنرا جذب کند. یک پیاده روی یک ساعته پس از شام می‌تواند به شما کمک کند در مجموع احساس سلامتی کنید و می‌تواند سوءهاضمه و مشکلات دیگر مرتبط با معده را کاهش دهد.

۲. افزایش گردش خون که به معنای افزایش سلامتی است
هنگامی که شما پس از شام پیاده روی کنید، گردش خونتان افزایش می‌یابد، که باعث بهبود سلامتی شما خواهد شد. چطور؟ تمام مواد مغذی حیاتی که پس از هضم غذا از آن استخراج شده است، توسط خون به تمامی سلول‌های بدن منتقل خواهد شد. هرچه گردش خون بیشتری داشته باشید، سلول‌های بیشتری از بدنتان از این مواد تغذیه خواهند کرد، بنابراین سالم تر خواهند بود.

۳. پیاده روی کالُری می‌سوزاند
بهتر است که پس از غذا خوردن، کالُری هم بسوزانید تا احتمال جمع شدن انرژی اضافه و تبدیل شدن آن به چربی در بدنتان کاهش پیدا کند. شما خواهید فهمید که پیاده روی پس از هر وعده‌ی غذایی می‌تواند کمک کند تا بدنتان لاغر و خوش اندام تر بماند و بدنتان درصد چربی کمتری داشته باشد. اگر شما پس از غذا خوردن جلوی تلویزیون بنشینید، تقریباً تمام کالری‌های مصرفی‌تان به چربی تبدیل خواهند شد.

۴. پیاده روی از خوردن دوباره شما را باز می‌دارد
حتی اگر شام پر و پیمانی خورده باشید، نشستن روبروی تلویزیون ممکن است دوباره شما را به خوردن تهییج کند، چرا که ممکن است حوصله‌تان سر برود و بخواهید با دستانتان کاری انجام دهید! حتی اگر گشنه هم نباشید، یکی دو ساعت پس از شام خیلی راحت می‌تواند به سمت خوردن هله هوله روی ببرید، کاری که باعث خواهد شد کیلو کیلو وزن اضافه کنید.

۵. تلویزیون دیدن می‌تواند باعث شود بیشتر بخورید
این بدین علت است که شما شاهد تبلیغات تلویزیونی همبرگرهای لذیذ و نوشیدنی‌های خوشمزه خواهید بود، و طبیعی است که شما آنچه می‌بینید را می‌خواهید! هرچقدر بیشتر جلوی تلویزیون وقت صرف کنید، به احتمال زیاد بیشتر خواهید خورد. اگر از جایتان بلند شوید و راه بروید، هیچ کدام از آن تصاویر و فیلم‌ها جلوی شما سبز نخواهند شد و وسوسه نخواهید گشت، بنابراین متوجه خواهید شد که شامی که خورده‌اید برایتان کافی بوده است.

دیدید که بدقولی نکردیم و دلیل پنجم را بیان کردیم اما علت علنی نکردن دلیل ششم عام نبودن آن بود ، دلیلی که فقط برای متاهلین بود.پیاده روی پس از شام به شما عزیزان فرصت این را میدهد تا با همسر خود به بیرون رفته و با هم درباره مسائلی که شلوغی های روزی که سپری کردید اجازه نداده تا درباره آن صحبت کنید را انجام دهید و از پیاده روی خود لذت ببرید و لحظات خوبی را برای یکدیگر رقم بزنید.پیشنهاد ما به متاهلین عزیز مقاله " چگونه زندگی گرمی داشته باشیم ؟ " است که میتوانید آنرا توسط لینک داده شده در وبسایت بستیوال بخوانید.


حمید عسکری : شکایت از رادیو جوان را وکیلمان پیگیری میکند حمید عسکری : شکایت از رادیو جوان را وکیلمان پیگیری میکند
فال قهوه چیست و چگونه آن را بگیریم ؟ فال قهوه چیست و چگونه آن را بگیریم ؟