حضور بزرگان موسیقی در شب آواز ایرانی


آنچه دیگران دیده اند

ششمین شب آواز ایرانی شنبه 30 آبان‌ با حضور اساتید، هنرجویان و علاقه‌مندان آواز و موسیقی ایرانی از ساعت 18 در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

حضور بزرگان موسیقی در شب آواز ایرانی
تازه ترین محفل شب آواز ایرانی در حالی با حضور اساتید موسیقی مزین می‌شود كه اجرای آواز بداهه‌ سیدرضا طباطبایی، هنرمند پیش‌كسوت در مكتب آوازی اصفهان در كنار نی‌نوازی حسن منصوری، از مفاخر نی‌نواز ایران و تارنوازی سعید مزدک، مدرس و نوازنده برجسته تار، لحظات به یاد ماندنی را برای مخاطبان به ارمغان خواهد آورد. 

آشنایی سید رضا طباطبایی با هنرمند عالی‌قدر موسیقی ایران، جلال‌تاج اصفهانی، نقطه عطفی در زندگی او به شمار می‌آید. وی رموز و فنون آواز را از محضر این هنرمند كم‌نظیر فرا گرفته و از آموزه‌های ایشان به خوبی استفاده كرده است. 

حسن منصوری نیز كه شیوه نوازندگی خود را متاثر از نوازندگی مرحوم حسن كسایی می‌داند، تنها ردیف‌دانی است كه تاكنون اقدام به انتشار ردیف سازی و آوازی مكتب اصفهان كرده است. 

همچنین سعید مزدک كه كتا‌ب‌های «دستور مقدماتی تار و سه تار» و «پیش درآمد و رنگ به نام بهارانه» از سوی وی منتشر شده است، در شیوه نوازندگی خود از مكتب جلیل شهناز بهره‌‌ برده و به گفته‌ خود تا به امروز شاگردی مكتب آن مرحوم را با افتخار به دوش می كشد. 

ششمین شب آواز ایرانی به همت مركز موسیقی و مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه 30 آبان‌ماه ساعت 18 در سالن سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود و ورود به این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
    
دانلود مجله نشنال جئوگرافیک National Geographic تمام نسخه ها + توضیحات - Download National Geographic Magazine All Issues دانلود مجله نشنال جئوگرافیک National Geographic تمام نسخه ها + توضیحات - Download National Geographic Magazine All Issues
دانلود مجله نشنال جئوگرافیک National Geographic سال 2015- Download National Geographic Magazine Full Year 2015 PDF دانلود مجله نشنال جئوگرافیک National Geographic سال 2015- Download National Geographic Magazine Full Year 2015 PDF