فال تاروت چیست ؟


فال چیست ؟ آیا به آن اعتقادی دارید ؟ چقدر نتیجه یک فال برایتان اهمیت دارد ؟ این مقاله از سری مقالات فال بستیوال است که نلاش می کند فال و انواع آن را معرفی نماید . پس با ما همراه باشید

فال تاروت چیست ؟

تاروت (Tarot) نام مجموعه از کارت های بازی است که امروزه و در کشور های غیر اروپایی از آن به عنوان ابزاری برای فالگیری استفاده می شود . قرن ها قبل و در حدود قرن 15 میلادی ، اروپاییان با استفاده از کارت های بازی تاروت به ورق بازی می پرداختند و اوقات خوشی را سپری می کردند ، اما از قرن 18 میلادی به بعد عده ای از این کارت ها به عنوان ابزاری برای فالگیری استفاده کردند که بعد ها یک روش فالگیری جدید به نام فال تاروت را پدید آوردند . برای آشنایی بیشتر با تاروت و تاریخچه آن می توانید به لینک تاروت از ویکی پدیا مراجعه نمایید .

در این روش فالگیری ، فرد فالگیر از کارت های بازی تاروت استفاده می کند و فال فرد متقاضی را می گیرد . هر کارت تاروت دارای یک شکل خاص و یک عنوان می باشد که از دید فالگیری دارای مفهوم ویژه ای است . نحوه گرفتن فال به روش تاروت به این صورت است که کارت های تاروت به صورت معکوس بر روی میز قرار می گیرد و فرد متقاضی ، یک یا چند کارت را به صورت شانسی انتخاب می کند . سپس فرد فالگیر با توجه به اشکال موجود بر روی هر کارت و عنوان های آن اطلاعاتی از حال و آینده فرد را منتقل می کند .

تصاویر موجود بر روی کارت های تاروت به قدری خاص هستند که باعث شده است تصویری راز آلود در ذهن افراد شکل بگیرد و در بازه های زمانی از تاریخ ، از آن برای جادوگری نیز استفاده می شد . گوناگونی بسیاری در طراحی طرح های موجود بر روی کارت های تاروت وجود دارد که یکی از معروف ترین آن ها تاروت مارسلی است که طرح آن بسیار جذاب تر از سایر کارت های تاروت است .

یک دسته کامل کارت های تاروت شامل 78 کارت است و لزومی ندارد که کارت ها حتما اصل باشد و هر فرد می تواند چنین کارت هایی را برای خود درست کند . احتمالاتی وجود دارد که کارت های تاروت در قرن 14 میلادی از قاهره به اروپا آمده و در ابتدا باعث به وجود آمدن مخالفت هایی از سوی افراد مذهبی شد که به مرور زمان و با مشهور شدن آن در سر تا سر اروپا به خصوص ایتالیا این فشار از سوی کلیسا ها برداشته شد .

بستیوال قصد دارد طی چند مقاله انواع روش های فالگیری تاروت و چگونگی آن را به شما آموزش دهد . برای دسترسی به این مقالات به لینک های زیر مراجعه نمایید .

روش های گرفتن فال تاروت قسمت اول - کلیات

روش های گرفتن فال تاروت قسمت دوم - کارت های تاروت کبیر - قسمت اول

روش های گرفتن فال تاروت قسمت سوم - کارت های تاروت کبیر - قسمت دوم

روش های گرفتن فال تاروت قسمت چهارم- تاروت صغیر

روش های گرفتن فال تاروت قسمت پنجم - کارت های تاروت صغیر - قسمت اول

روش های گرفتن فال تاروت قسمت ششم- کارت های تاروت صغیر - قسمت دوم

روش های گرفتن فال تاروت قسمت هفتم- کارت های تاروت صغیر - قسمت سوم

روش های گرفتن فال تاروت قسمت هشتم - کارت های تاروت صغیر - قسمت چهارم

برای دسترسی به مقالات معرفی فال و انواع آن به لینک مقاله فال چیست ؟ از سایت بستیوال مراجعه نمایید . با بستیوال بهترین ها را دنبال کنید .

جرات مند باشیم و ابراز وجود کنیم... جرات مند باشیم و ابراز وجود کنیم...
این افراد دچار افسردگی میشوند این افراد دچار افسردگی میشوند