راهنمای ماه ششم بارداری ، هفته بیست و چهارم تا بیست و هفتم


ماه ششم با پر جنب و جوش شدن کودک درون شکم آغاز میشود.روده کودک فعال میشود ، کودک خوابیدن را فرا میگیرد شاید حتی سکسکه های او را حس کنید...

راهنمای ماه ششم بارداری ، هفته بیست و چهارم تا بیست و هفتم

هفته بیست و چهارم بارداری
احتمالا متوجه می‌شوید که در طی هفته‌های آینده کودکتان بسیار پرجنب و جوش می‌شود. اکنون آنقدر کوچک است که فضای کافی برای حرکت و جنب و جوش درون شکم شما دارد. حتی ممکن است به صدای دلنشین شما یا مالش شکمتان و یا حتی صداهای بلندی که موجب جلب توجه او می‌شود، واکنش نشان دهد. همچنین از آنجایی که بخش‌های اصلی گوش داخلی که مسٔول حفظ تعادل هستند تکامل یافته، مشخص می‌شود که کودک در قسمت بالای شکم است یا پایین و این حرکات و جنب و جوش‌ها معنای تازه‌ایی می‌یابند.

هفته بیست و پنجم بارداری
نخستین حرکات روده‌ایی کودک در روده‌ی بزرگ شکل می‌گیرد. مدفوع ضخیم و تیره‌ایی که ماده‌ی سبز جنینی خوانده می‌شود و عموما کمی پس از تولد نوزاد از بدنش دفع می‌گردد. در برخی موارد کودک این ماده را پیش از تولد دفع می‌کند که ریه‌هایشان پس از تولد باید ساکشن شود تا این مواد خارج گردد.

هفته بیست و ششم بارداری
کودک شما از الگوی خواب و بیداری ناهمگونی تبعیت می‌کند. شاید متوجه شده باشید که گاهی اوقات بسیار فعال است، مشت و لگد می‌زند و گاهی می‌خوابد. اگر خوش شان باشید، از الگوی خواب شما پیروی می‌کند.

هفته بیست و هفتم بارداری
هر از گاهی ممکن است احساس کرده باشید کودکتان به مدت چند هفته است که سکسکه می‌کند، اکنون بهتر از قبل متوجه سکسکه‌های او ناشی از حرکات غیرارادی دیافراگم است، خواهید بود. ( علت آن در بزرگسالان ناشی از انسداد تارآواهاست که صدای هیک را تولید می‌کند.) اما از آنجایی که نای کودک به جای هوا پر از آب است، سکسکه‌های جنینی فاقد صداست. تنها ممکن است موجب پرش ناگهانی شکم شما شود که دیدن و احساس آن جالب است!

برای خواندن راهنمای سایر ماه های بارداری به لینک " راهنمای ماه به ماه بارداری ، ماه اول تا نهم " بروید و از این طریق به تمامی مقالات ماه های اول تا نهم دسترسی پیدا کنید.

راهنمای ماه پنجم بارداری ، هفته نوزدهم تا بیست و سوم راهنمای ماه پنجم بارداری ، هفته نوزدهم تا بیست و سوم
راهنمای ماه هفتم بارداری ، هفته بیست و هشتم تا سی و دوم راهنمای ماه هفتم بارداری ، هفته بیست و هشتم تا سی و دوم