راهنمای ماه هفتم بارداری ، هفته بیست و هشتم تا سی و دوم


کودک دلبند شما پلک زدن را در این ماه می آموزد.لگدهای او قوی تر هم میشود و شروع میکند به وزن اضافه کردن و تپل شدن . انتظارهایتان برای به دنیا آمدنش بسیار میشود اما صبور باشید...

راهنمای ماه هفتم بارداری ، هفته بیست و هشتم تا سی و دوم

هفته بیست و هشتم بارداری
تا کنون پلک‌های کودک شما بسته بود اما این هفته باز و بسته کردن چشم‌ها آغاز می‌شود. بعلاوه عنبیه‌ی او اکنون حاوی رنگدانه است. حتی اگر اکنون قادر به دیدن رنگ آن باشید، چندان مهم نیست زیرا رنگ آن ثابت باقی نخواهند ماند، حتی رنگ چشمان کودک تا ۶ ماهگی و گاه یک سالگی تغییر می‌یابد( به خصوص اگر رنگ چشمان نوزاد شما آبی روشن باشد).

هفته بیست و نهم بارداری
کودک شما لحظه به لحظه قوی‌تر می‌شود. این هفته لگدها، فشارها و چرخیدن‌هایش بیش از پیش می‌شود و البته محکم‌تر. پس اگر یکی دوتا فن کاراته به شما زد چندان متعجب نشوید! همین روزها، بخشی از مغز کودک که با استعداد و شخصیت او مرتبط است، کامل‌تر می‌گردد. شما با کمی توجه، متوجه واکنش‌های او به غذاهای مختلف، صداها و نور خواهید شد.

هفته سی‌ام بارداری
از این مرحله به بعد، هر هفته حدودا ۲۰۰ گرم بر وزن کودک شما افزوده خواهد شد. هر چه این وزن بیشتر باشد، کودک تپل‌تری متولد خواهد شد. اکنون که دستگاه‌های اصلی بدن در جای خود مستقر شده‌اند و نقش خود را ایفا می‌کنند، زمان آن است تا اندام‌ها جهت محافظت و مصون ماندن، روکشی محافظ برای خود بیابند. بافت چربی همچون روکشی است که دمای بدن را حتی پس از تولد نیز تنظیم می‌کند و انرژی مورد نظر را تامین می‌کند. از آنجایی که بدن کودک مجهز به بافت چربی می‌شود و بالطبع بزرگ‌تر می‌شود، متوجه خواهید شد که حرکات و جنب و جوش‌هایش کم‌تر می‌شود زیرا مانور دادن برایش سخت شده است. اما اگر هیچ‌گونه حرکت یا لگد زذنی را احساس نکردید با پزشک خود مشورت کنید.

هفته سی و یکم بارداری
اکنون بیش از پیش بر وزن کودک افزوده می‌شود. از آنجایی که بزرگ‌تر شده امکان کش و قوس دادن به بدنش کمتر شده، پس مجبور است تا زمان تولد در حالت جنینی باقی بماند. این هفته برخی از اندام‌های غرور آفرین و مهیج باروری تکامل می‌یابد. آیا پسر دارید؟ بیضه‌ها در داخل کیسه‌های بیضه جای می‌گیرند. و اگر دختر دارید، اندام‌های جنسی او در جایگاه خود مستقر می‌شوند.

هفته سی و دوم بارداری
گرچه بخشی از وجود شما امیدوار است که این کودک زودتر به دنیا بیاید! اما شرط می‌بندم مابقی وجودتان مشتاقانه امیدوار است که کمی بیشتر آنجا بماند. گفته می‌شود که این هفته نقطه‌ی عطف مهمی در بارداری محسوب می‌شود. اغلب نوزادی که در همین مرحله و پس آن به دنیا بیایند، نجات یافته و قادرند به زندگی سالم و طبیعی خود ادامه دهند. تاکنون تمام اندام‌های اصلی او کاملا شکل گرفته و عملکرد آن‌ها تنظیم شده به غیر ریه‌ها که برای تکامل و رشد کامل به زمان بیشتری نیاز دارد.

برای خواندن راهنمای سایر ماه های بارداری به لینک " راهنمای ماه به ماه بارداری ، ماه اول تا نهم " بروید و از این طریق به تمامی مقالات ماه های اول تا نهم دسترسی پیدا کنید.

راهنمای ماه ششم بارداری ، هفته بیست و چهارم تا بیست و هفتم راهنمای ماه ششم بارداری ، هفته بیست و چهارم تا بیست و هفتم
راهنمای ماه هشتم بارداری ، هفته سی و سوم تا سی و ششم
راهنمای ماه هشتم بارداری ، هفته سی و سوم تا سی و ششم