چه غذاهایی به امر باردار شدن کمک می کنند ؟


یا پس از چندین بار تلاش، همچنان بارور نمی شوید، می توانید رژیم غذایی خود را با کمی تغییر، از مواد مغذی و مفید برای باروری، سرشار کنید.

چه  غذاهایی به امر باردار شدن کمک می کنند ؟

 یا پس از چندین بار تلاش، همچنان بارور نمی شوید، می توانید رژیم غذایی خود را با کمی تغییر، از مواد مغذی و مفید برای باروری، سرشار کنید.

مواد غذایی زیر به باردار شدن کمک میکنند:


شیر 

لبنیات حاوی کلسیم فراوان است که برای استخوان ها و همچنین باروری بسیار مناسب است. نوشیدن یک لیوان شیر پرچرب (یا بستنی پرچرب) می تواند به بدن در رفع مشکلات تخمک گذاری کمک کند. اما لیوان دوم را اگر خواستید بخورید حتما کم چرب بخورید. زیرا شیر پرچرب موجب افزایش وزن میشود.


سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین سرشار از پتاسیم، بتاکاروتن، ویتامین C و B6 و فیبر غذایی است. برخی پزشکان میگویند که نشاسته موجود در سیب زمینی شیرین، باعث افزایش سرعت تخمک گذاری میشود.


گوشت مرغ و گاو و بوقلمون 

بالا بردن سطح آهن برای بارداری ضروری است. تحقیقات نشان میدهد که زنانی که بدنشان آهن کافی دارد، احتمال بارور شدن بیشتری از زنانی دارند که آهن خونشان پایین است. اگر گوشت را دوست ندارید، سبزیجات پر پروتئین مانند لوبیا، نخود و کوینولا مصرف کنید.


گندم کامل 

گندم کامل دارای کربوهیدرات است (که در نخود و لوبیا، سبزیجات و میوه ها نیز یافت میشود) که فولیک اسید فراوان دارد و برای بارداری بسیار مفید است. اما کربوهیدرات های تصفیه شده (در نان سفید، برنج سفید و شیرینیجات) می تواند باعث افزایش قند خون شما شود که مشکلاتی برای هرمون های بارداری و سیکل قاعدگی ایجاد میکنند. اما گندم کامل این مشکلات را ایجاد نمی کند و حتی به تخمک گذاری نیز کمک میکند.


صدف خوراکی 

کمبود “روی” موجب کاهش سرعت تخمک گذاری میشود. صدف خوراکی شامل مقادیر بالای zinc (روی) است. اگر این ماده غذایی را دوست ندارید، بجای آن از گوشت کم چربی و لبنیات استفاده کنید. همچنین : بنشن ها، مغزها و تخم مرغ می تواند جایگزینی برای صدف خوراکی باشد. همچنین می توانید فلز روی را در قرص های مولتی ویتامین (که به توصیه پزشک میگیرید) بیابید.


ماهی سالمون

شاه ماهی، ماهی سالمون و ساردین به باردار شدن کمک میکنند. چون شامل اسیدهای چرب امگا3  هستند که افزایش دهنده هورمون های بارداری، افزایش جریان خون در ارگان های تناسلی و کاهش استرس میشود. گردو و روغن کتان نیز امگا۳ زیادی دارند.


بلوبری و تمشک سیاه 

سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که سلول های بدن را دربرابر صدمات و پیر شدن محافظت میکنند. همچنین این میوه را به شوهر خود پیشنهاد کنید تا بخورد. زیرا در قوی کردن اسپرم اثرگذار هستند.


تاثیرات حرف زدن با کودک درون شکم تاثیرات حرف زدن با کودک درون شکم
پیشگیری از احتمال کم شنوایی کودکان در دوران بارداری پیشگیری از احتمال کم شنوایی کودکان در دوران بارداری