کدام استان ها امشب اسیر سیل می شوند؟


کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، احتمال بارش باران و آب‌گرفتگی معابر در بیشتر استان‌های شمالی کشور پیش بینی می‌شود.

کدام استان ها امشب اسیر سیل می شوند؟

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی ، در خصوص وضعیت آب و هوای کشور اظهار داشت: با توجه به ادامه فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور طی امروز بر تداوم ناپایداری‌های هم‌رفتی به شکل رشد ابرهای جوششی و بارش شدید باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

وی افزود: همچنین با توجه به پیش بینی‌ها احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی در استان‌های مازندران، ‌دامنه‌های البرز، قزوین، البرز، سمنان، نیمه غربی اصفهان را داریم.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: طی امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با توجه به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی و امکان وقوع ناپایداری‌های محلی در استان‌های هرمزگان، کرمان و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، سرستان و فارس احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

گودرزی در پایان در خصوص وضعیت آب و هوای استان تهران بیان کرد: وضعیت آب و هوای تهران کمی ابری همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده است. بیشنیه دمای تهران 26 درجه سانتی‌گراد و کمینه آن 15 درجه سانتی‌گراد است که طی روزهای آینده افزایش دما را شاهد خواهیم بود.

تصاویر تشییع پیکر جان باختگان حادثه مکه در فرودگاه مهرآباد تصاویر تشییع پیکر جان باختگان حادثه مکه در فرودگاه مهرآباد
خبر ریزش کوه در مکه و تکذیب آن خبر ریزش کوه در مکه و تکذیب آن