طرز تهیه باترمیلک Butter Milk


در این مقاله طرز تهیه باتر میلک ( Butter Milk ) آموزش داده شده است . در ادامه با بستیوال همراه باشید

طرز تهیه باترمیلک Butter Milk

باتر میلک نام یک محصول لبنی بسیار معروف است که در فرایند پخت انواع شیرینی و کیک از آن استفاده می شود اما متاسفانه در کشورمان به راحتی پیدا نمی شود . از این رو بستیوال قصد دارد تا روش درست کردن این ماده کاربردی را در خانه به شما آموزش بدهد . پس در ادامه با ما همراه باشید .

درست کردن باتر میلک بسیار ساده است و در فرایند ساخت آن از مواد ساده و قابل تهیه استفاده می شود . روش های متفاوتی برای درست کردن این ماده وجود دارد که در این جا به معروف ترین آن ها اشاره شده است . ممکن است در تجربه اول ، مزه باتر میلک خانگی با نوع صنعتی مقداری تفاوت داشته باشد اما پس از چند بار تجربه ، مزه آن بهتر و بهتر می شود .

روش اول :

یک قاشق غذا خوری سرکه سفید یا آب لیمو ( ترجیحا آب لیمو ترش ) را در یک پیمانه شیر سرد بریزید و بدون هم زدن 15 دقیقه زمان بدهید . سپس می توانید از این محلول به عنوان باتر میلک استفاده نمایید .

روش دوم :

این روش نیز مانند روش قبل است با این تفاوت که در این روش به جای آب لیمو یا سرکه از یک و سه چهارم قاشق غذا خوری کرم تار تار استفاده می شود که تهیه کرم تار تار به نسبت تهیه سرکه و آب لیمو قدری دشوار تر می باشد . این میزان کرم مناسب برای یک لیوان شیر می باشد

روش سوم :

در این روش ، یک لیوان را به اندازه سه چهارم از ماست خامه ای و یک چهارم از شیر پرچرب پر می کنیم و سپس محلول را خوب هم می زنیم

یکی از بهترین کیک هایی که در تهیه آن از باتر میلک استفاده می شود ، مخمل قرمز است که می توانید برای آشنایی با دستور پخت آن به لینک دستور پخت کیک مخمل قرمز مراجعه کنید . با سایت بستیوال بهترین ها را دنبال کنید .

فیلم آموزش پخت کیک مخمل قرمز  Red Velvet فیلم آموزش پخت کیک مخمل قرمز Red Velvet
معرفی فروشگاه ساز کاموا معرفی فروشگاه ساز کاموا