تلگرام فیلتر نمی‌شود


وزیر ارتباطات در حاشیه مراسمی از فیلتر نشدن نرم‌افزار پیام رسان تلگرام خبر داد

تلگرام فیلتر نمی‌شود

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم حاج مرتضی اشتری پدر فرمانده نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم فیلتر شدن نرم‌افزار تلگرام اظهار داشت : هنوز برنامه‌ای برای فیلتر شدن نرم‌افزار تلگرام نداریم .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حضرتعالی نامه‌ای در خصوص فیلتر شدن تلگرام امضا کرده‌اید، گفت: خیر . بنده مبنی بر فیلتر شدن تلگرام را امضا نکردم .

پیام‌رسان تلگرام (به انگلیسی : Telegram) یک پیام‌رسان چندسکویی است که برای نسخه‌های کلاینت متن‌باز است. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد (همه انواع پرونده‌ها پشتیبانی می‌شود) خودویرانگر و رمزنگاری‌شده تبادل کنند. تلگرام رسماً برای اندروید و آی‌اواس (از جمله تبلت‌ها و دستگاه‌های بدون وای-فای) در دسترس است . نرم‌افزارهای کلاینت غیررسمی برای ویندوز فون ، همین‌طور نسخه وب ، نسخه اواس ده ، نسخه لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند . کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام ، عکس، ویدیو و فایل تا حجم ۱٬۵ گیگابایت را دارند . تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است . تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس پاول دورف اداره می‌شود .

وی‌چت، واتس‌آپ، تانگو، وایبر و اخیرا هم تلگرام از جمله پیام‌رسان‌های رایجی هستند که با توجه به ماهیت خارجی‌شان هر از چند گاهی حرف و حدیث‌هایی پیرامون مسدودسازی آنها مطرح می‌شود تا امنیت کاربران حفظ شود.

در حالیکه کندی‌های وایبر از مرز چند ماه می‌گذرد، کاربران آن به سمت نرم‌افزار تلگرام سرازیر شده‌اند .

برای مطالعه بیشتر در مورد نرم افزار پیام رسان تلگرام می توان به  تلگرام مراجعه و همچنین برای دانلود این نرم افزار پیام رسان می توان به  سایت رسمی تلگرام  و  تلگرام در کافه بازار  مراجعه نمود . 

80 حادثه در بارش بی سابقه ی شب گذشته ی تهران 80 حادثه در بارش بی سابقه ی شب گذشته ی تهران
2 کشته در حادثه سقوط تریلی به دره در بستان‌آباد 2 کشته در حادثه سقوط تریلی به دره در بستان‌آباد